Wiadomości - Z życia Uczelni

Studenci z całego świata uczą się o zarządzaniu

2011-07-05 13:44:15 | Warszawa

Blisko pięćdziesięciu zagranicznych studentów, m.in. z USA, Chin, Korei Południowej, Belgii, Portugalii i Włoch, uczestniczy w tegorocznej edycji Szkoły Letniej SGH - Summer University Warsaw.

Od 4 do 15 lipca studenci wezmą udział w 64 godzinach zajęć. Każdej edycji Szkoły Letniej SGH towarzyszy konkretne hasło - w tym roku tematem wiodącym jest zarządzanie w Europie Środkowej.

W czasie Szkoły Letniej SGH mowa będzie m.in. o konkurencyjności polskiej gospodarki, zarządzaniu przedsiębiorstwem w Europie Środkowej, doświadczeniach związanych z transformacją gospodarczą, o roli małych i średnich przedsiębiorstw w polskiej gospodarce, a także o negocjacjach i zarządzaniu. Wykłady i ćwiczenia będą prowadzone w języku angielskim przez wykładowców SGH.  

Udział w Summer University Warsaw oprócz pozyskanej wiedzy zapewnia uczestnikom zdobycie 8 punktów ECTS, które zostaną wliczone do puli punktów potrzebnych do uzyskania dyplomu na ich macierzystej uczelni.

W ramach Szkoły Letniej zagraniczni studenci odwiedzą Telewizję Polską, Giełdę Papierów Wartościowych, Narodowy Bank Polski oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W wolnym czasie zwiedzą Warszawę, Kraków, kopalnię soli w Wieliczce oraz muzeum Auschwitz-Birkenau.

Summer University Warsaw jest organizowany przez Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH we współpracy z Samorządem Studentów SGH. Partnerem projektu jest Miasto Stołeczne Warszawa.

ip

Słowa kluczowe: szkoła letnia sgh szkoła główna handlowa summer university warsaw
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Prof. Zbigniew Pastuszak nowym zastępcom redaktora naczelnego czasopisma ESWA

Dowiedz się więcej na temat prof. UMCS Zbigniewa Pastuszaka oraz jego współpracy z czasopismem "Expert Systems With Applications".

Wirtualny Dzień Otwarty w Wojskowej Akademii Technicznej Warszawa

Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia 2021 roku o godzinie 12:00.

Polecamy
#pakietdlastudenta - na jaką pomoc mogą liczyć studenci w ramach Tarczy Antykryzysowej?

Oto jak rząd zamierza pomóc studentom w przetrwaniu kryzysu gospodarczego związanego z koronawirusem.

Stypendium w Akademii Leona Koźmińskiego - informacje Warszawa

Wnioski o stypendium można składać do końca października.

Polecamy
Ostatnio dodane
Prof. Zbigniew Pastuszak nowym zastępcom redaktora naczelnego czasopisma ESWA

Dowiedz się więcej na temat prof. UMCS Zbigniewa Pastuszaka oraz jego współpracy z czasopismem "Expert Systems With Applications".

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!