Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE - opis

Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE

Zawody Aero Design są zawodami projektowymi dla studentów kierunków lotniczych, organizowanymi corocznie przez SAE International. Głównym zadaniem stojącym przed zawodnikami jest zaprojektowanie i zbudowanie modelu latającego zdolnego do podniesienia jak największego ładunku. Co roku zmianie ulega regulamin zawodów, co zmusza startujące drużyny do szukania nowych dróg do zwycięstwa. Zawody Aero Design organizowane są w trzech znacznie różniących się od siebie klasach: Micro, Regular i Advanced. W każdej z nich droga do osiągnięcia sukcesu jest inna, dzięki czemu na zawodach pojawia się niezwykle szeroka ilość rozwiązań konstrukcyjnych i pomysłów na zbudowanie maszyn latających.

Od roku 1991 na Politechnice Warszawskiej istnieje Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE (SMKN SAE), któremu obecnie przewodniczy prof. dr hab. inż. Andrzej Teodorczyk. Pomysłodawcą jego założenia był wybitny, nieżyjący już prof. Tadeusz Krępeć, który przebywając w Stanach Zjednoczonych dowiedział się o odbywających się tam co roku nietypowych zawodach i postanowił „wciągnąć" w nie studentów z Polski.

Podczas piętnastu edycji konkursu Aero Design, w których Koło brało udział, aż czterokrotnie zajmowało I miejsce i pięciokrotnie stawało na II stopniu podium. Co warte uwagi, z ubiegłorocznych zawodów Aero Design 2010, w których startowało kilkadziesiąt drużyn, renomowanych uczelni technicznych z całego świata, SMKN SAE wróciło jako zwycięzcy w klasie Advanced.

Więcej informacji na stronie : www.aerodesign.meil.pw.edu.pl

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama