Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Czy celibat w Kościele ma przyszłość? - debata

Kiedy2017-09-28 godzina 19:00
Za ilewstęp wolny
GdzieBiblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 56/66 na Powiślu w Warszawie, sala 316, III piętro
Warszawa
Czy celibat w Kościele ma przyszłość? - debata

13 września ukazała się reporterska książka Marcina Wójcika "Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu" - w załączeniu przesyłam informację o książce wraz z okładką a poniżej
ZAPROSZENIE NA DEBATĘ "Czy celibat w Kościele ma przyszłość?" - zapraszamy media do zrelacjonowania debaty oraz do rozmów z panelistami.
 
Czym jest celibat? Tylko bezżeństwem, jak twierdzi jeden z bohaterów tej odważnej książki, czy nakazem całkowitej wstrzemięźliwości seksualnej? Pomaga w kapłaństwie, przynosząc nieziemski wręcz pokój w sercu, jak tłumaczy inny ksiądz, czy przeciwnie, powoduje frustrację duchownych, którzy nierzadko prowadzą drugie życie? Marcin Wójcik oddaje głos księżom ukazując ich jako ludzi z krwi i kości. Odczuwających głód, pragnienie, zmęczenie i..popęd seksualny. Ani sutanna, ani głęboka wiara, ani nawet święcenie kapłańskie tego nie zmienią. W swoich reportażach autor opowiada nie tylko ich historie, ale także historie ich byłych i obecnych partnerów, partnerek, teściowych, a nawet wnuczek. Robi to z reporterską wirtuozerią, uczciwością i jednocześnie z ogromną wrażliwością.
 
Marcin Wójcik zabiera nas w podróż w najodleglejsze zakątki Kościoła, tam, gdzie dotąd nie było zbyt wielu reporterów - za drzwi sypialni probostw, bramy seminariów, furty klasztorów. Udało mu się opisać świat, który jest tuż obok nas, a jednak zupełnie nieznany. Bezwzględny i buzujący namiętnościami.  I nie ma możliwości by ten reportaż przemknął niezauważony, nie wstrząsnął Kościołem i nie rozpoczął dyskusji o celibacie. Po książce Wójcika nie można dłużej przymykać oczu.
Cezary Łazarewicz
 
ZAPRASZAMY NA DEBATĘ "Czy celibat w Kościele ma przyszłość?"
Udział wezmą : Marcin Wójcik, autor książki "Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu; dominikanin ks. Maciej Biskup; teolog i historyk, były jezuita Stanisław Obirek; Marta Abramowicz - autorka książki "Zakonnice odchodzą po cichu". Dyskusję poprowadzi Adam Szostkiewicz, "Polityka"
28 września o godz. 19.00, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 56/66 na Powiślu w Warszawie, sala 316, III piętro. Wstęp wolny!

FB dlaMaturzysty.pl reklama