Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Paderewski Academy 2017

Kiedy2017-03-29
Do kiedy2017-04-08
GdzieSzkoła Główna Handlowa w Warszawie
al. Niepodległości 162
Warszawa
Paderewski Academy 2017

Czym jest Paderewski Academy? To:
- Spotkania w gronie 32 studentów z wybitnymi ekspertami, politykami, przedstawicielami sektora publicznego
- Udział w Rotation Dinner
- Możliwość wygrania praktyk w Ministerstwie Finansów
- Konkurs na najlepszy artykuł prasowy publikowany w dzienniku „Rzeczpospolita”

 O co chodzi?
Paderewski Academy to cykl spotkań, warsztatów i debat poświęconych sektorowi publicznemu w Polsce i na świecie. Wydarzenie zaplanowane jest na okres 29 marca – 1 kwietnia oraz 7-8 kwietnia 2017 roku w Szkole Głównej Handlowej. III edycja projektu organizowana jest przez CEMS Club Warszawa  oraz Fundację im. Lesława A. Pagi.

Z kim będę mógł/będę mogła podyskutować?

Tegoroczną edycję uświetnią prof. dr Dariusz Rosati, europosłanka Róża Thun, dr hab. Kazimierz Ujazdowski, Jan Pastwa (były ambasador RP w Czechach oraz dyrektor KSAP), Jacek Bartosiak (ekspert ds. geopolityki i strategii), Tomasz Krawczyk,  czy Marek Matraszek (założyciel CEC Government Relations) oraz wielu innych.

Jakie umiejętności wykształcę podczas Paderewski Academy?

Osoby rozważające karierę w dyplomacji mogą rozwinąć skrzydła podczas debat moderowanych przez ekspertów- trenerów Fundacji Polska Debatuje, organizującej turniej debat parlamentarnych, jak i dzięki dyskusjom z innymi uczestnikami, dającym okazję do skonfrontowania światopoglądów.

Jakie czekają mnie możliwości?

Każdy z uczestników Paderewski Academy będzie miał możliwość uczestnictwa w Rotation Dinner – eleganckiej kolacji zapewniającej możliwość bezpośredniej rozmowy o polityce i sytuacji gospodarczej z wybitnymi gośćmi. Dla najlepszych uczestników przewidziany został także staż w Ministerstwie Finansów.

Uczestnicy PA wezmą również udział w Kongresie Edukacji Finansowej 2017 Fundacji im. Lesława A. Pragi. W zeszłym roku w ramach współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita”, odbył się natomiast konkurs na artykuł, którego zwycięska praca doczekała się publikacji na łamach dziennika.

Jak zaaplikować?

Rekrutacja rusza już 27 lutego, a pierwszym jej etapem jest wysłanie CV oraz eseju, którego temat zostanie wkrótce ogłoszony na stronie www.paderewskiacademy.pl.

 

ip

FB dlaMaturzysty.pl reklama