Wykłady otwarte
Wykład pt. "Chiny w kosmosie"

Wykład pt. "Chiny w kosmosie"

  • 2019-01-14, , godzina 17:30
  • Aula I, budynek C, SGH, Warszawa

Opis

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Marka Biesiady pod tytułem "Chiny w kosmosie", który odbędzie się 14 stycznia o godzinie 17:30 w Auli I budynku C SGH.

Chiński program kosmiczny rozpoczął się w 1966 roku. W 1970 roku Chińska Republika Ludowa wystrzeliła swojego pierwszego satelitę, stając się tym samym piątym na świecie mocarstwem kosmicznym. W 2003 roku Chiny dołączyły do grona państw (razem ze Stanami Zjednoczonymi oraz Rosją), które mogą się poszczycić wysłaniem człowieka w przestrzeń kosmiczną. Niedawno byliśmy świadkami kolejnego sukcesu chińskiego programu kosmicznego - sonda Chang’e jako pierwsza na świecie wylądowała po ciemnej stronie księżyca. Czy oto właśnie obserwujemy jak Chiny, które już posiadają status mocarstwa na Ziemi, starają się podbić również kosmos? Lądowanie sondy Chang’e stanowi niezbity dowód na to, jak dynamicznie rozwija się chińska nauka, a szczególnia jedna z jej gałęzi - astronomia.

Swoją wiedzą i refleksjami podzieli się z nami prof. Marek Biesiada, profesor Uniwersytetu Śląskiego i astronom, członek Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, American Physical Society oraz Komitetu Astronomii Polskiej Akademii Nauk. Marek Biesiada, jako profesor wizytujący w Beijing Normal University, posiada unikalne doświadczenie w kontaktach z chińskim środowiskiem naukowym.

Jest to już drugi wykład z serii wydarzeń w ramach Chinese European Seminars – ukierunkowanych na poszerzenie wiedzy uczestników w zakresie polityki, gospodarki oraz biznesu w Chinach.

Do zobaczenia 14 stycznia 2019 roku!Ostatnio dodane
III Ogólnopolska Konferencja Młodych Badaczy Ekosystemów Górskich i Polarnych - informacje

Nieodłączną częścią nauki jest przedstawianie wyników swoich badań i dyskusja na ich temat. Skorzystaj z okazji do spotkania innymi naukowcami!

GENESIS Startup - informacje o inicjatywie

Masz pomysł i szukasz okazji, aby go zrealizować? Oto twoja szansa na zdobycie cennych doświadczeń, finansów oraz współpracę z liderem branży ubezpieczeniowej!