Dzieje się - Sztuka

The Art of Banksy. Without Limits - międzynarodowa wystawa do zobaczenia w Warszawie

2020-12-17 11:32:41 | Warszawa

Międzynarodowa wystawa „The Art of Banksy. Without Limits” przybędzie do Polski. Zobaczymy ją już od 12 lutego 2021 roku w Warszawie. To będzie podróż przez świat nieuchwytnego, tajemniczego i jednocześnie jednego z najbardziej wpływowych twórców ostatnich lat.

The Art of Banksy. Without Limits

Banksy - tajemniczy artysta, króry zrewolucjonizował sztukę

Banksy to prawdopodobnie najsłynniejszy i zarazem najbardziej tajemniczy artysta graffiti na świecie. Około 40-letni Brytyjczyk z powodzeniem utrzymuje swoją tożsamość w tajemnicy, ale jego prace podbijają nie tylko ulice, ale także domy aukcyjne na całym świecie.

Uważany za artystę, który zrewolucjonizował sztukę współczesną i jednocześnie jednego z najcenniejszych współczesnych artystów. Wystawa „The Art of Banksy” prezentuje ponad 100 eksponatów - oryginalnych prac, instalacji, rzeźb, fotografii i specjalnie na tą okazję tworzonych szablonów.

- To wyjątkowe wydarzenie, bo wystawa prac artysty tego formatu nie zdarza się często. Banksy jest twórcą, który poprzez swoją sztukę trafia do wielu, nie tylko koneserów sztuki, ale także ulicznych przechodniów i co bardzo ważne przemawia również do młodych ludzi - podkreślają organizatorzy wystawy.

Ekspozycja opuściła w 2016 roku Istambuł i od tego czasu gościła w Amsterdamie, Paryżu, Berlinie, Rijadzie, Melbourne, Antwerpii, Bukareszcie, Cluj, Budapeszcie, Wiedniu, a teraz przyjeżdża do Warszawy. Wystawa zawiera najpopularniejsze graffiti takie jak: Girl with Balloon, Bomb Hugger, Police Kids, Pulp Fiction czy Flower Thrower.

Polecamy zobaczyć: Banksy na czas kwarantanny - "Moja żona nienawidzi gdy pracuję z domu" >>

Banksy i jego spektakularne projekty

Swoimi krytycznymi, często politycznymi działaniami Banksy napisał nieco inną historię sztuki. Niepokojące tematy są malowane na ścianach poetycko i humorystycznie. Samoniszczący się, spektakularny obraz jednego z jego najbardziej znanych dzieł - Girl and Balloon - wzbudził duże zainteresowanie na całym świecie. Po aukcji obraz uległ zniszczeniu na miejscu, dolną część przeciągnięto przez niszczarkę i pocięto na paski. Niedługo wcześniej został zlicytowany za ponad milion euro. Na aukcji w Sotheby’s w 2019 roku cena obrazu Banksy'ego Devolved Parliament osiągnęła rekordową sumę 11 milionów euro.

Polecamy zobaczyć: Banksy przygotował obraz dla medyków. Dzieło wisi w szpitalu w Southampton >>

Czy Banksy to artystyczny geniusz?

Każdy wie kim jest Banksy, ale nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości. Jest absolutnie pewne, że jest najsłynniejszym na świecie artystą graffiti, niekwestionowanym królem sztuki ulicy.

Jego prace znajdują się w przestrzeni publicznej od Bristolu po Barcelonę, od Sydney po San Francisco i cieszą się ogromną popularnością. Kiedy w Bristolu odbyło się referendum w sprawie usunięcia dzieł Banksy'ego, 97% osób zagłosowało przeciw. W ten sposób jednoznacznie wyrażono opinię na temat jego sztuki i jej obecności w przestrzeni miejskiej.

Prace artysty podróżują po całym świecie, zarówno online, poprzez miliony udostępnień na platformach społecznościowych, jak i w życiu realnym, w formie wystaw, w większości nieautoryzowanych przez brytyjskiego artystę ze względu na jego anonimowy status. Niezmiennie cieszą się ogromną popularnością i w każdym miejscu wzbudzają ogromne zainteresowanie. 

"The Art of Banksy. Without Limits" - wystawa w Warszawie

12 lutego - 11 kwietnia 2021 r.
Centrum Praskie Koneser,  
Plac Konesera 2,  Warszawa
Bilety dostępne na: www.ebilet.pl

MD/ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: obrazy, grafiki, 2021, gdzie oglądać, w Polsce
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kuropatwy
Zimno w obrazach Józefa Chełmońskiego. Analiza dzieła "Kuropatwy"

Przygotujcie sobie ciepłą kawę i obejrzyjcie z nami "Kuropatwy" ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

19. Przegląd Sztuki SURVIVAL
Ruszył konkurs w ramach 19. Przeglądu Sztuki SURVIVAL we Wrocławiu

"Nigdzie stąd nie pojedziecie" to hasło przewodnie wydarzenia.

postojowe dla artystÃłw
Świadczenie postojowe dla artystów od ZUS

Od15 stycznia można wnioskować o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe.

Polecamy
Muzeum Niepodległości w Warszawie
Rusza wirtualne zwiedzanie Muzeum Niepodległości w Warszawie

Dzięki wykorzystaniu platform ZOOM i Skype, uczniowie będą mogli wziąć udział w lekcjach online.

Jak narysować Sonica
Jak narysować Sonica? Zobacz prosty kurs [WIDEO]

Bohater filmu "Sonic. Szybki jak błyskawica" jest dość prosty do samodzielnego narysowania. Spróbujcie!

Polecamy
Ostatnio dodane
Kuropatwy
Zimno w obrazach Józefa Chełmońskiego. Analiza dzieła "Kuropatwy"

Przygotujcie sobie ciepłą kawę i obejrzyjcie z nami "Kuropatwy" ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

19. Przegląd Sztuki SURVIVAL
Ruszył konkurs w ramach 19. Przeglądu Sztuki SURVIVAL we Wrocławiu

"Nigdzie stąd nie pojedziecie" to hasło przewodnie wydarzenia.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.