Dzieje się - Sztuka

Zbliża się 2. Festiwal Przenikania w Warszawie

Sztuka na żywo w centrum Warszawy.

2018-05-15 13:15:29 | Warszawa

Stowarzyszenie Propaganda Sztuki, galeria Officyna art.&design i Rebelia Media zapraszają na II Festiwal Przenikania. Impreza potrwa dwa dni (19 - 20 maja)  i odbędzie się w centrum Warszawy na Dziedzińcu Kulturalnym Jerozolimskie 107. Festiwal ten to próba pokazania widzom zjawiska przenikania się różnych dziedzin sztuki, życia i kultur w codzienności każdego człowieka. Twórcy  będą chcieli pokazać, że każdy może zaangażować się w proces artystyczny, a także zachęcić uczestników do wspólnego tworzenia. Z tego względu forma festiwalu pozwoli odwiedzającym uczestniczyć w odbywającym się na żywo procesie artystycznym poprzez na przykład projekt ZAMALOWANI, polegający na malowaniu do improwizowanej muzyki.

festiwal przenikania
Festiwal rozpocznie się w sobotę o godzinie 12. Odwiedzający poza licznymi warsztatami o charakterze artystycznym będą mogli liczyć na muzykę na żywo, zaplecze gastronomiczne oraz miejsca do siedzenia i relaksu. Kolejną atrakcją będzie możliwość zrobienia sobie tatuaż u artystów z warszawskiego studia 77ink.

Od godziny 19 zostanie otwarta wystawa zbiorowa pod tytułem Przenikania, którą podziwiać będzie można już do końca festiwalu. Wystawa ta zawiera prace młodych artystów, m. in. Zuzanny Sitarskiej, Zuzanny Grochowskiej, Wojciecha Brewki (który jest zarazem pomysłodawcą całego przedsięwzięcia) oraz japońskiego artysty Keiji Matsumoto i została stworzona z myślą o Warszawskiej Nocy Muzeów 2018. Wystawie towarzyszyć będzie pokaz tańca butoh.

Poza tym w ofercie festiwalowej znajdują się również koncert śpiewaczki operowej Izabeli Kopeć, któremu towarzyszyć będzie performans artystyczny Very Althamer oraz pokazy filmowe (np. Walser Zbigniewa Libery, dokument Mnich z Morza).

Drugiego dnia festiwalu organizatorzy szczególnie zapraszają rodziców z dziećmi. Odbędzie się wiele warsztatów rozwijających kreatywność poświęconych właśnie najmłodszym.

Wstęp na wszystkie punkty programu festiwalu jest wolny.

AJ/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: 2018, kultura, Warszawa, wydarzenie, sztuka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Najlepsze zdjęcia 2018
Najlepsze zdjęcia fotoreporterów dlaStudenta.pl z 2018 roku [FOTO]

Z tych zdjęć jesteśmy najbardziej dumni. Zobaczcie galerię!

12. FMF
Znamy pierwszych gości 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Program 12. FMF to eksplozja różnorodności!

Zygmunt Rytka
"Moje formy zapisu" - cykl wystaw Zygmunta Rytki w Warszawie Warszawa

Od 20 grudnia w trzech warszawskich galeriach jednocześnie oglądać będzie można fotografie i obiekty autorstwa wybitnego artysty.

Polecamy
Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Zobacz najpiękniejsze zdjęcia Flickr z 2016 roku!
Zobacz najpiękniejsze zdjęcia Flickr z 2016 roku!

Oto najlepsze zdjęcia 2016 roku wybrane przez Flickr.com.

Ostatnio dodane
Najlepsze zdjęcia 2018
Najlepsze zdjęcia fotoreporterów dlaStudenta.pl z 2018 roku [FOTO]

Z tych zdjęć jesteśmy najbardziej dumni. Zobaczcie galerię!

12. FMF
Znamy pierwszych gości 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Program 12. FMF to eksplozja różnorodności!