Dzieje się - Sztuka

Zbliża się 2. Festiwal Przenikania w Warszawie

Sztuka na żywo w centrum Warszawy.

2018-05-15 13:15:29 | Warszawa

Stowarzyszenie Propaganda Sztuki, galeria Officyna art.&design i Rebelia Media zapraszają na II Festiwal Przenikania. Impreza potrwa dwa dni (19 - 20 maja)  i odbędzie się w centrum Warszawy na Dziedzińcu Kulturalnym Jerozolimskie 107. Festiwal ten to próba pokazania widzom zjawiska przenikania się różnych dziedzin sztuki, życia i kultur w codzienności każdego człowieka. Twórcy  będą chcieli pokazać, że każdy może zaangażować się w proces artystyczny, a także zachęcić uczestników do wspólnego tworzenia. Z tego względu forma festiwalu pozwoli odwiedzającym uczestniczyć w odbywającym się na żywo procesie artystycznym poprzez na przykład projekt ZAMALOWANI, polegający na malowaniu do improwizowanej muzyki.

festiwal przenikania
Festiwal rozpocznie się w sobotę o godzinie 12. Odwiedzający poza licznymi warsztatami o charakterze artystycznym będą mogli liczyć na muzykę na żywo, zaplecze gastronomiczne oraz miejsca do siedzenia i relaksu. Kolejną atrakcją będzie możliwość zrobienia sobie tatuaż u artystów z warszawskiego studia 77ink.

Od godziny 19 zostanie otwarta wystawa zbiorowa pod tytułem Przenikania, którą podziwiać będzie można już do końca festiwalu. Wystawa ta zawiera prace młodych artystów, m. in. Zuzanny Sitarskiej, Zuzanny Grochowskiej, Wojciecha Brewki (który jest zarazem pomysłodawcą całego przedsięwzięcia) oraz japońskiego artysty Keiji Matsumoto i została stworzona z myślą o Warszawskiej Nocy Muzeów 2018. Wystawie towarzyszyć będzie pokaz tańca butoh.

Poza tym w ofercie festiwalowej znajdują się również koncert śpiewaczki operowej Izabeli Kopeć, któremu towarzyszyć będzie performans artystyczny Very Althamer oraz pokazy filmowe (np. Walser Zbigniewa Libery, dokument Mnich z Morza).

Drugiego dnia festiwalu organizatorzy szczególnie zapraszają rodziców z dziećmi. Odbędzie się wiele warsztatów rozwijających kreatywność poświęconych właśnie najmłodszym.

Wstęp na wszystkie punkty programu festiwalu jest wolny.

AJ/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: 2018, kultura, Warszawa, wydarzenie, sztuka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Letni Festiwal Operowy
Podsumowanie Letniego Festiwalu Operowego 2018

Wydarzenie zebrało aż 8,5 tys. widzów!

Light.Move.Festival.
Instalacje Light.Move.Festival. podbijają Polskę

Mocnym punktem festiwalu są instalacje świetlne.

Sacrum Profanum 2018
Znamy program 16. edycji festiwalu Sacrum Profanum

Dni 11-17 września będą świętem niepodległej muzyki!

Polecamy
„American Dream” w Grawitacji
„American Dream” w Grawitacji Warszawa

Cykl „American Dream” rozpocznie się wernisażem wystawy „USA w Twoim Obiektywie”.

Niesamowite rysunki na chodniku: Edgar Mueller
Niesamowite rysunki na chodniku: Edgar Mueller

Ci artyści uliczni posiedli umiejętność oszukiwania ludzkiego oka.

Ostatnio dodane
Letni Festiwal Operowy
Podsumowanie Letniego Festiwalu Operowego 2018

Wydarzenie zebrało aż 8,5 tys. widzów!

Light.Move.Festival.
Instalacje Light.Move.Festival. podbijają Polskę

Mocnym punktem festiwalu są instalacje świetlne.

Kupony i kody rabatowe