Sztuka
COSMOS DISCOVERY Space Exhibition

COSMOS DISCOVERY Space Exhibition

  • 2021-09-15, do 2021-10-31
  • Od 30zł do 60zł
  • Muzeum Nowa Praga, ul. Jagiellońska 82A, Warszawa

Opis

Dotknij gwiazd i doświadcz największej przygody w dziejach ludzkości! Jedna z największych na świecie wystaw kosmonautyki „COSMOS DISCOVERY Space Exhibition” po raz pierwszy przyjeżdża do Polski. Nasza misja rozpoczyna się już 15 września!

„Cosmos Discovery” - jedna z największych na świecie wystaw prezentując tajniki pełnej wyzwań podróży człowieka w kosmos już 15 września otworzy swoje podwoje w Warszawie. Ekspozycję powstałą we współpracy z amerykańską agencją NASA, Cosmosphere Museum, Polską Agencją Kosmiczną oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN będzie można obejrzeć w warszawskim Muzeum Nowa Praga, przy ul. Jagiellońskiej 82A.

Wystawa zawiera setki oryginalnych eksponatów z USA i Rosji, które znajdowały się w kosmosie, udostępnionych przez NASA. Dzięki współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA na wystawie będą pokazane także eksponaty z misji kosmicznych, w których brała udział Polska. Na powierzchni ponad 3’000 m2 będzie można zobaczyć oryginalne części promów kosmicznych, stacje orbitalne oraz same statki kosmiczne.
 
Zwiedzający będą mogli obejrzeć unikalną kolekcję oryginalnych skafandrów i dokładnych modeli statków i promów kosmicznych oraz rakiet wyposażonych w oryginalne elementy. Między innymi będzie można wejść do wnętrza stacji orbitalnej MIR 1:1, obejrzeć statek Mercury, statek kosmiczny Apollo 11, kokpit promu kosmicznego Columbia, rakietę kosmiczną Saturn V w skali 1:10, a także oryginalną dyszę promu kosmicznego oraz statek kosmiczny Sojuz.
Polecamy
Ostatnio dodane
Kinomural 2021 Wrocław
3. edycja Kinomuralu za nami. Zobaczcie efektowne iluminacje [FOTO]

25 września 2021 roku Wrocław zamienił się w miasto ruchomych murali.

reklama
Jak degustować whisky?

Dowiedz się, w jaki sposób powinno się spożywać klasyczne whisky.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.