Sztuka
GastroComics

GastroComics

  • 2020-07-13, do 2020-08-30
  • Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego przy ul. Koziej 11 , Warszawa

Opis

Pełna smaku, trafiająca w najbardziej wyrafinowane gusta, pobudzająca zmysły – to określenia pasujące nie tylko do opisu niejednej potrawy, lecz także oddające charakter wystawy „GastroComics”, którą od 7 lipca można oglądać w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego.

Ekspozycja poświęcona jest twórczości szwajcarskiego grafika i karykaturzysty Oskara Weissa, a pokazane na niej prace to barwne, pełne finezji i humoru przedstawienia motywów związanych z jedzeniem. Rysunki ukazują nie tylko momenty spożywania posiłków, lecz także sposoby zdobywania pożywienia czy proces gotowania, a ich nieodłącznymi bohaterami są ludzie. W twórczości artysty jedzenie najczęściej ma bowiem wymiar społeczny – służy nie tylko zaspokajaniu głodu, lecz bywa także obiektem pożądania, wyrazem miłości, przejawem uznania, a wreszcie symbolem statusu społecznego. Niejednokrotnie stanowi też źródło niebiańskiej rozkoszy.

Tych, którzy mają apetyt na sporą porcję sztuki i humoru, zapraszamy do Muzeum Karykatury. Będzie to prawdziwa uczta dla oka i ducha.

Patronat honorowy nad wystawą objął Jego Ekscelencja Ambasador Szwajcarii w Polsce Jürg Burri.

Ekspozycja powstała z inicjatywy Legnickiego Centrum Kultury i Fundacji Kulturalno-Społecznej Satyrykon i została premierowo zaprezentowana w 2018 roku w Galerii Ring w Legnicy. Towarzyszy jej dwujęzyczny (polsko-angielski) katalog zawierający reprodukcje wybranych prac artysty.

Ostatnio dodane
Wywiad z dyrektorką stacji ARTE TV

Poznajcie szczegóły działalności platformy w 2020 roku!

Murale we Wrocławiu, których mogliście nie widzieć [lipiec 2020]

Street art jest tworzony dla każdego przechodnia, a Wrocław słynie z kreatywności. Przeczytaj o muralach!