Sztuka
Imaginarium

Imaginarium

  • 2019-06-12, , godzina 16:00
  • patio Wola Center , Warszawa

Opis

Warszawska Akademia Sztuk Pięknych zaprasza na wystawę IMAGINARIUM stworzoną przez studentów Pracowni nr 5, Wydziału Grafiki. Prace wykonane pod kierownictwem  prof. Agnieszki Cieślińskiej-Kaweckiej zaprezentowane zostaną w przestronnym patio kompleksu Wola Center. Biurowiec należący do LC Corp SA to cenione miejsce, w którym swoje prace prezentowali już studenci Wydziału Malarstwa oraz Rzeźbiarstwa ASP. Uroczysty wernisaż wystawy odbędzie się  12 czerwca, o godzinie 16:00. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla publiczności.

Wystawa „IMAGINARIUM” to odpowiedź grupy studentów na zadanie opisane słowem: „Hybryda”. To podróż po tajemniczych obszarach świata wyobraźni, odkrywanych i opisanych na nowo monstrów i mirabiliów (potworów i cudowności), które zachwycają także dzisiaj. Od niepamiętnych czasów ludzie za pomocą różnych form wyrazu przedstawiali dziwne, fantastyczne zwierzęta. Syreny, smoki czy właśnie hybrydy pojawiają się w mitach i legendach wszystkich kultur i cywilizacji. Młodzi artyści w swoich pracach prezentowanych na wystawie, często sięgali do obrazów z przeszłości, na które nakładało się ich wyobrażenie i wiedza o świecie współczesnym.

Sceneria, w której prace zostaną zaprezentowane to klimatyczne patio Wola Center o powierzchni 1000 mkw. Charakter tego miejsca podkreślają ściany wykonane z tafli szkła refleksyjnego. Zostały one ustawione pod różnymi kątami, aby stworzyć niesamowity efekt struktury kryształu zamkniętego szklanym sklepieniem o nowoczesnej formie.

Ostatnio dodane
Gloria Oyarzabal
Gloria Oyarzabal laureatką Grand Prix Fotofestiwal 2019

Wystawę artystki oraz piątki finalistów można oglądać od 14 do 30 czerwca w OFF Piotrkowska w Łodzi.

Ilya Kuvshinov
Ilya Kuvshinov - rosyjski artysta z japońską duszą

Najnowsze dokonanie artysty to bohaterka serialu "Ghost in the Shell".

Konkurs Ziaja