Sztuka
Interaktywna wystawa robotów w Atrium Reduta

Interaktywna wystawa robotów w Atrium Reduta

  • 2020-07-16, do 2020-08-09
  • wstęp wolny
  • al. Jerozolimskie 148, Warszawa

Opis

Atrium Reduta ponownie opanowały roboty! Do 9 sierpnia w centrum handlowym odbywa się międzynarodowa wystawa Robopark. To okazja do doskonałej zabawy dla całej rodziny i przyjemnej nauki o nowych technologiach. Na widzów czeka fascynujący świat robotyki oraz niekonwencjonalna podróż po wirtualnej rzeczywistości. Na ekspozycji mogą zobaczyć prawdziwy teatr robotów, nauczyć się sterować dronem i siłą umysłu zmusić przedmiot do latania. Wystawa odbywa się z zachowaniem zaostrzonych reguł sanitarnych.

Robopark to doskonała okazja do poznania najnowszych osiągnięć nowych technologii oraz zobrazowania sobie świata w niedalekiej przyszłości. Na pokazie prezentowanych jest ponad 70 unikalnych robotów, które wcześniej pokazywano w Las Vegas, Berlinie i Pekinie.

Na odwiedzających czeka aż 8 stref wirtualnej rzeczywistości, w których każdy może przejechać się kolejką górską, zwiedzić dno oceanu, a nawet podnieść helikopter siłą własnego umysłu. Widzowie zobaczą tańczące pioruny w niesamowitym pokazie Tesli, gorące tańce w teatrze robotów, spróbują kawy sporządzonej przez jednego z nich, a przy okazji staną oko w oko z robotami rozmiarów człowieka. Ponadto mogą sterować dronami i prawdziwym kwadrokopterem, pokierować robotami ruchem ręki, za pomocą głowy, a nawet uśmiechem. Ekspozycję dopełniają stanowiska do rozgrywek w robofutbol, robosumo, roboboks oraz zwiedzanie robo-zoo. Widzowie mogą także obejrzeć stand-up w wykonaniu…. robota.

Ale to nie wszystko. Zaplanowano także warsztaty dla dzieci i dorosłych, podczas których uczestnicy będą rysować w powietrzu pisakami 3D, stworzą własny slajd lub hologram, złożą kostium robota, a nawet stworzą własnego. Ponadto, każdego dnia odwiedzający mogą wziąć udział w organizowanej co godzinę bezpłatnej wycieczce z przewodnikiem, podczas której opowie on o każdym robocie, jego unikalnych możliwościach i zastosowaniach w życiu codziennym.

Wystawa Robopark w Atrium Reduta trwa do 9 sierpnia br. Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-21.00, a w niedziele - w godz. 10.00-19.00.

Ostatnio dodane
Wywiad z dyrektorką stacji ARTE TV

Poznajcie szczegóły działalności platformy w 2020 roku!

Murale we Wrocławiu, których mogliście nie widzieć [lipiec 2020]

Street art jest tworzony dla każdego przechodnia, a Wrocław słynie z kreatywności. Przeczytaj o muralach!