Sztuka
Katarzyna Gołębiowska - Wystawa Młoda Sztuka

Katarzyna Gołębiowska - Wystawa Młoda Sztuka

  • 2019-03-11, do 2019-03-19
  • wstęp wolny
  • Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1a, Warszawa

Opis

Laureatka nagrody The Best New Exhibitor na ubiegłorocznym, prestiżowym Artexpo New York. Artystka, która znalazła się w gronie młodych twórców wyznaczających – według jury – trendy w światowej sztuce. Praca Katarzyny Gołębiowskiej pojawi się także na najbliższej wystawie Młoda Sztuka w DESA Unicum (od 11 marca). Obraz pójdzie pod młotek na aukcji 19 marca.

Swoją pierwszą wystawę prezentowała w 2006 roku, jednak głośno zaczęło być o niej dopiero rok temu. To właśnie wtedy Katarzyna Gołębiowska wzięła udział w 40. edycji Artexpo New York, które w swojej historii gościło takich mistrzów jak Andy Warhol, Robert Rauschenberg, czy Keith Haring. Wydarzenie to gromadzi właścicieli i menedżerów galerii, przedstawicieli domów aukcyjnych czy marszandów. Corocznie na Artexpo zjeżdża około 35 tysięcy entuzjastów sztuki. Nagroda The Best New Exhibitor to dowód uznania światowego grona ekspertów. Gołębiowska prezentowała zresztą swoje prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych także m.in. we Włoszech i Wietnamie. W DESA Unicum będzie można obejrzeć obraz z 2018 roku zatytułowany „ 12.56”.

Każda aukcja z cyklu Młoda Sztuka to przegląd najciekawszych młodych twórców. Warto zwrócić uwagę także na Marcina Jarycha. Na wystawie przedaukcyjnej zaprezentowany zostanie niezwykle intrygujący obraz interaktywny. O ile tylko widz zdecyduje zbliżyć się do obrazu, ten zaczyna wydawać dźwięki przypominające warczenie. Umożliwia to ukryty pod powierzchnią płótna mechanizm. „Polska warcząca” prezentowana była na 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień w 2017 roku, gdzie zdobyła drugie miejsce w głosowaniu publiczności. Ciekawa jest również praca Marka Pękacza, która zawiera w sobie dwa przekazy – widzialny i ukryty. Na pierwszym planie obrazu znajduje się realistyczne miasto, wypracowane z ogromnym zaangażowaniem, oddane jeden do jednego. Natomiast zastosowanie światła UV ujawnia ukryte pod powierzchnią symbole, znaki, napisy i linie, składające się na tzw. metaobrazy. To właśnie one są odzwierciedleniem idei przyświecającej twórczości artysty, który prowadzi rozgrywkę między tym co rzeczywiste i nierzeczywiste.

Na wystawie będzie można zobaczyć również prace takich artystów jak m.in. Sonia Ruciak, Adam Wątor, Agnieszka Zabrodzka, Wojciech Bański, Dominik Janyszek, Viola Tycz czy Cezary Bednarczyk.

Wystawa Młoda Sztuka: 11-19 marca 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Aukcja Młoda Sztuka: 19 marca 2019, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Ostatnio dodane
18. Artystyczna PodrÃłÅź Hestii
Znamy finalistów 18. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Postawy twórcze 25 młodych adeptów sztuki z całej Polski zyskały uznanie jury.

Dracula
Dracula Live in Concert na 12. Festiwalu Muzyki Filmowej

Superprodukcja Francisa Forda Coppoli z muzyką Wojciecha Kilara w Krakowie!