Sztuka
Łukasz Gawroński. Jak zniknąć do końca

Łukasz Gawroński. Jak zniknąć do końca

  • 2021-11-17, do 2021-11-28
  • Teatr WARSawy, Warszawa

Opis


"Jak zniknąć do końca"

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA

ŁUKASZ GAWROŃSKI

17-28 listopada
wtorek-niedziela, godz. 14.00-19.00
Teatr WARSawy, Rynek Nowego Miasta 5/7

"Jak zniknąć do końca" to efekt zachwytu nad siatką porwaną przez wiatr, która przy odpowiednio wytrenowanej uważności może stać się najpiękniejszą rzeczą na świecie. To szkoła porzucania ego, zatapiania się w małych rzeczach, hodowania nowej czasowości. Metodologią pracy jest tutaj powolny, ślamazarny wręcz spacer i otwarcie się na przypadek. Czułość wobec tego, co drobne i ulotne.

Historia tych zdjęć zaczyna się podczas pandemii. Warunki na rynku pracy sprawiły, że jako aktor pozostawałem przez dziesięć miesięcy bez jakiejkolwiek pracy. Bezruch, beznadzieja i apokaliptyczna groza sprawiły, że potrzebowałem dokonać jakiejś wolty. Decydującym gestem okazało się przejście na drugą stronę obiektywu. W szkole aktorskiej i podczas praktyki zawodowej przyzwyczajony byłem do stania przed kamerą. Porzucenie tej wyuczonej strefy komfortu sprawiło, że zacząłem uczyć się czujności od nowa. Tym razem nie na osoby i ich gesty, a na rzeczy i otaczającą ich aurę. Fotografia okazała się doskonałym medium do zatapiania się w szczególe, gier z czasem. Z aparatem w ręku chodzi się znacznie wolniej. Zatrzymuje się w nieoczekiwanych miejscach. Doświadczenie robienia zdjęć to laboratorium nowej tożsamości.

Autor tekstu: Mateusz Górniak

fot. materiały prasowe

Polecamy
Ostatnio dodane
Hilma af Klint
Hilma af Klint - poznajcie szwedzką matkę abstrakcji

To ona jako pierwsza odeszła od malarstwa przedstawiającego.

24-godzinny Zegar Słoneczny
24-godzinny Zegar Słoneczny - rozstrzygnięto konkurs na rzeźbę w Krakowie

Znamy wyniki międzynarodowego konkursu architektonicznego.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.