Sztuka
Malarstwo / Andrzej Brych

Malarstwo / Andrzej Brych

  • 2023-02-12, , godzina 17:00, do 2023-03-31
  • DOM KULTURY "ZACISZE", ul. Blokowa 1, Warszawa

Opis

DK Zacisze zaprasza na wystawę malarstwa Andrzeja Brycha. Największe formaty przedstawiają postaci zbiorowe, które z niedowierzaniem przyglądają się współczesności. Pozostałe to wynik inspiracji epoką Free Jazzu.

Wernisaż: 12 lutego 2023, niedziela, godz. 17.00

Zakończenie wystawy: 31 marca 2023 

Wstęp wolny

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Brycha.

Andrzej Brych o malarstwie:

W moim malarstwie ważna jest kwestia swobodnego podejścia do każdego obrazu. Chęć zaskoczenia siebie kolorem i emocjami. Odpowiednikiem moich gestów malarskich może być doświadczenie improwizacji na trąbce, która towarzyszy mi już od przeszło 40 lat.

Największe formaty poświęcone są postaciom zbiorowym, które z niedowierzaniem przyglądają się czasom współczesnym. Pozostałe to wynik improwizacji kolorem i formą, których ojcem była epoka Free Jazzu, fascynacje twórczością Johna Coltrane, Milesa Davisa, Orneette Colemana, Don Cherry’ego czy Tomasza Stańki. Duży wpływ na moje malarstwo miał m.in. malarz Artur Nacht Samborski, który zaskoczył mnie podejściem do formy i koloru. Oczywiście są też bodźce malarstwa światowego, których nie da się uniknąć.
Maluję, bo lubię malować.

Urodziłem się 16.09.1963 w Kożuchowie. W wieku dziesięciu lat zacząłem przygodę muzyczną. Zacząłem naukę gry na wiolonczeli. Kiedy miałem 15 lat zapisałem się do liceum w Nowej Soli i tam rozpocząłem naukę gry na trąbce. Następnie przeszedłem wszystkie szczeble edukacji muzycznej. Dostałem dyplom ukończenia Akademii Muzycznej w Poznaniu w roku 1989. Od tego czasu grywałem w różnych zespołach i orkiestrach w Wielkopolsce m.in. Orkiestra Z.Górnego, Dixie Company, Jazz Walkers, Kwartet Jorgi, zespół Marka Dyjaka oraz jako muzyk w teatrze Lecha Raczaka. W tym czasie nawiązałem współpracę z teatrem międzynarodowym Footsbarn Traveling Theatre, z którym współpracowałem przez kilka lat (1996-2002) i od tego czasu zacząłem interesować się malarstwem. Coraz częściej w przerwach muzycznych sięgałem po kredki, oleje i akryle. Teraz mija dwadzieścia lat mojej działalności malarskiej.

Wystawy zbiorowe i indywidualne:
Paryż, Cannes, Lyon (Biennale Hors Normes), Montpellier, Vienne (Galeria), Arles, Jonzac (Galeria), Grenoble (Muzeum Sztuki Współczesnej) Nyons, Dives sur Mer (Art Actuel), Vaux -Rouillac, Oingt, Lamure sur Azergues, Maçon, Poznań (Galeria Garbary 48), Izabelin, Ustka.

Polecamy
Ostatnio dodane
Nowy mural Banksy'ego zdemontowany przez robotników

Artysta potwierdził autentyczność dzieła na swoim Instagramie.

Ranny anioł, Hugo Simberg
"Ranny anioł" Hugo Simberga - zagadkowa symbolika obrazu fińskiego artysty

Przyjrzyjmy się obrazowi o niezwykle tajemniczej wymowie.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.