Sztuka
Surfingowe zdjęcia Dominika Gralaka

Surfingowe zdjęcia Dominika Gralaka

  • 2019-06-19, , godzina 19:00, do 2019-08-31
  • wstęp wolny
  • AIOLI Bread&Aperitivo Chmielna 26 , Warszawa

Opis

Światowy Dzień Oceanów, który obchodziliśmy 8 czerwca był głównym natchnieniem do tego by zorganizować wystawę surfingowych zdjęć Dominika Gralaka.

Jak to się stało?
Tak się złożyło, że akurat 8 czerwca doszło do spotkania Dominika z ekipą AIOLI i w ciągu 5 minut padła decyzja, że trzeba to zrobić.

Kolejne dni z kalendarza, ułożyły wszystko w całość, i pokazały, że to idealny czas na tą wystawę.
- Międzynarodowy Dzień Surfingu – 15.06.
- Pierwszy Dzień Lata – 21.06.

Dlaczego AIOLI? właśnie dlatego, że to miejsce jest nie tylko przestrzenią do jedzenia, to miejsce spotkać różnych ludzi, różnym wieku z różnymi zainteresowaniami. To marka, która od 7 lat podkreśla swoją niezależność i wspiera artystyczne, miejskie inicjatywy – mówi Dominik.


19 czerwca – środek tygodnia, pierwszy dzień wakacji – to również dzień, w którym zostanie otwarta wystawa.
Całość uświetni obecność artysty oraz najlepszy podkład muzyczny w wykonaniu DJ FALCON1

Wystawa prac potrwa do końca sierpnia 2019.

DOMINIK GRALAK

„Bo fotografia to nie tylko ładny obrazek"

Dominik Gralak, dyplomant Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku fotografia i sztuka mediów.

Fotografia jako dziedzina sztuki nie jest u mnie nowym rozdziałem, ponieważ towarzyszy mojej rodzinie od najmłodszych lat. Sam jako 10-latek zacząłem się nią interesować od momentu, kiedy rozebrałem swój pierwszy aparat Zenit na części pierwsze i po złożeniu kilkanaście z nich dalej zostało na stole. A bakcyla złapałem w oceanie…

Surfing i fotografia to nierozłączna para. Fotografia surfingowa jest dla mnie czymś szczególnym, ponieważ jest ona stricte powiązana z oceanem, jego potęgą, głębią i nieskończonością. Wchodząc do wody z aparatem, za każdym razem chcę pokazać takie kadry, których człowiek nie zauważa w codziennych sytuacjach, oblicza surferów, ich ciało, oczy.

DJ FALCON1

DJ / turntablista/producent, na scenie od 2003 roku. Aktywna postać bitew DJ-skich i turntablistycznych, posiadacz 5 tytułów Mistrza Polski IDA.  

Ma na koncie kilkaset imprez w całym kraju, od największych festiwali przez wszelkiego rodzaju kluby po najciemniejsze piwnice. Grał także w Czechach, Holandii, Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Jego sety to wypadkowa fascynacji turntablismem, klasycznym hip­hopowym brzmieniem oraz szeroko pojętą elektroniką. Jako party DJ nie stroni od niczego, co niesie ze sobą dobry vibe.

Jako turntablista współpracuje z czołówką polskiej sceny hip­hopowej i nie tylko, jest członkiem ekipy JWP/BC. W 2015 wystąpił z Michałem Urbaniakiem w polskiej edycji Boiler Room. Jest także jednym z DJ­ów odpowiedzialnych za jubileuszowy „PROSTO Mixtape 15”. Był również koncertowym DJ-em Taconafide oraz Dj-em odpowiedzialnym za koncert/spektakl „Projekt Tymczasem”.

Razem z Dj-em Kebsem jest założycielem SPINLAB DJ SCHOOL. W 2017 wygrał bitwę DJ-ską "CutFest" w Los Angeles w kategorii Beat-Juggling.


Ostatnio dodane
WieÅźa Eiffla
Wieża Eiffla nocą, czyli zasady fotografowania zabytków i eksponatów muzealnych

Kilka przydatnych informacji odnośnie tego, co wolno fotografować, nie tylko podczas wakacji.

Rusza nabór na warsztaty fotograficzne FOTONY

Warsztaty skierowane są dla osób, które interesują się tradycyjną fotografią analogową i rzemiosłem.