Sztuka
Wojciech Cieśniewski - wystawa malarstwa

Wojciech Cieśniewski - wystawa malarstwa

  • 2018-05-19, do 2018-05-25
  • Galeria Schody, ul. Nowy Świat 39, Warszawa

Opis

19 maja 2018 roku - w Noc Muzeów - odbędzie się pokaz obrazów Wojciecha Cieśniewskiego, które przez miesiąc - od 14. kwietnia do 14. maja 2018 - prezentowane były w weneckiej galerii Laboratorium-Venezia. Wystawa przywieziona z Włoch - tematycznie nawiązująca do idei chrześcijaństwa, do mitologii greckiej, ale i mitologii indyjskich - jest manifestacyjnym przedstawieniem konieczności współistnienia kultur ludzi o odmiennych korzeniach narodowych, religijnych - jeśli tylko mają żyć koło siebie - jak sąsiedzi, a nie kłócić się w nienawiści i powyrzynać się - jak wrogowie. Pokaz w galerii Schody w Warszawie, będzie ekscytującym elektryzującym wyrażeniem przez autora obrazów - piękna i dobrodziejstw dobrosąsiedzkich stosunków ludzi różnych ras i obyczajów, ale też - jest mrożącą krew w żyłach przestrogą - wizją demonów zła - których nie wytrzebione kokony czają się niezauważalne, w zaułkach dyktatorskich umysłów.

Obejrzenie wystawy w Noc Muzeów w Galerii Schody w Warszawie  (ul. Nowy Świat 39) będzie fascynującym przeżyciem piękna sztuki malarskiej, oraz doświadczeniem, dającym wiele roztropnych i  sentymentalnych duchowych refleksji .... w  piękną noc przygód, zabaw i spacerów w bezpiecznej tolerancyjnej i otwartej Warszawie.

Tytuł wystawy: O KOEGZYSTENCJI KULTUR

Wystawa prezentowana będzie w Galerii Schody do dnia 25 maja 2018 r.

Ostatnio dodane
Zbliża się 2. Festiwal Przenikania w Warszawie Warszawa

Impreza będzie ciekawą propozycją dla miłośników wszystkich dziedzin sztuki, chcących poobserwować proces tworzenia lub uczestniczyć w kreatywnych warsztatach.

Dzień Wolnej Sztuki
Dzień Wolnej Sztuki 2018 - otwarte galerie i muzea w całej Polsce

Statystyczny gość muzeum ogląda jedno dzieło sztuki przez 8 sekund. Pora to zmienić! Zobacz, na czym polega ruch Slow Art.

Kupony i kody rabatowe