Sztuka
Wspólny Cel - WYGRAĆ!

Wspólny Cel - WYGRAĆ!

  • 2018-05-17, , godzina 18:00, do 2018-05-31
  • wstęp wolny
  • przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki (od strony ul. Marszałkowskiej) , Warszawa

Opis

Fundacja Kulawa Warszawa oraz Centrum Komunikacji Społecznej m. st. Warszawy zaprasza na wystawę fotografii „Wspólny cel – WYGRAĆ!” autorstwa Jakuba Sagana. Wieloletnie zaangażowanie w sport członków fundacji zaowocowało pragnieniem zaprezentowania jak największej ilości osób różnych dyscyplin sportu uprawianych przez osoby z niepełnosprawnościami. Walka, prawdziwe sportowe emocje, chęć zwycięstwa towarzyszą wszystkim sportowcom.

Sport jest uznawany powszechnie za walkę z samym sobą, a mistrzowie sportu, sięgający po najwyższe trofea zawodnicze traktowani są niemal jak nadludzie. Myśląc o sporcie niezwykle rzadko przychodzą nam na myśl sportowcy będący osobami z niepełnosprawnościami.

Na wystawie plenerowej prezentowanej przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki (od strony ul. Marszałkowskiej) będzie można obejrzeć kilkadziesiąt czarno-białych fotografii przybliżających takie dyscypliny jak, rugby na wózkach, koszykówkę na wózkach, hokej na sledgach, ampfutbol, lekką atletykę, taniec sportowy, crossfit, szermierkę, blind tenis, tenis stołowy.

Jakub Sagan tworzy głównie prace czarno-białe o szeroko pojętej tematyce humanistycznej, a także fotografie krajobrazowe. Prace Jakuba Sagana można było zobaczyć w wielu publikacjach oraz na indywidualnych wystawach takich jak: „Rugby - kobieca twarz” w „Lex Gallery” przy Pl. Konstytucji w Warszawie, oraz w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, „Podniebności” w „Lex Gallery” przy Pl. Konstytucji w Warszawie, „Murderball” w Galerii Sztuki „Ratusz” w Legionowie, „Wydobyć Marzenia” w „Szybie Bończyk” w Mysłowicach oraz wystawie zbiorowej Polskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Ekwiwalenty” „Ekwiwalenty” w Warszawie. Współpracował z Biurem Prasowym Dowództwa Sił Powietrznych od 2010 roku, realizował m.in. serwis fotograficzny dla Biura Prasowego DSP dla Radom Airshow 2011, 2013 i 2015 oraz szereg innych projektów fotograficznych dla Sił Powietrznych. Wykonywał projekty fotograficzne m.in.: dla Orkiestry Polskiego Radia, TVP Historia, Centrum Zdrowia Dziecka, Torów Wyścigów Konnych Służewiec. Członek - założyciel Polskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Ekwiwalenty”.

Wernisaż wystawy pt.: „Wspólny Cel – WYGRAĆ!” odbędzie się 17 maja 2018 roku
o godz. 18.00 w Sali Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wystawę można oglądać przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki od strony ul. Marszałkowskiej do 31 maja 2018 roku. Wstęp – wolny. Serdecznie zapraszamy!

Ostatnio dodane
Dracula
Dracula Live in Concert na 12. Festiwalu Muzyki Filmowej

Superprodukcja Francisa Forda Coppoli z muzyką Wojciecha Kilara w Krakowie!

Najlepsze zdjęcia 2018
Najlepsze zdjęcia fotoreporterów dlaStudenta.pl z 2018 roku [FOTO]

Z tych zdjęć jesteśmy najbardziej dumni. Zobaczcie galerię!