Dzieje się - Teatr

Aktor nominowany do Oscara zagra w spektaklu w Teatrze IMKA

2014-10-28 14:56:27 | Warszawa

Premiera scenicznego czytania sztuki w reżyserii Dereka Goldmana zaplanowano na 29 października. Tytułowy spacer jest pewnego rodzaju metaforycznym powrotem do historii. Spacer nie tylko ulicami Getta, ale i po wspomnieniach Jana Karskiego. Obok aktora Davida Strathairna na scenie pojawią się młodzi polscy aktorzy.

David Strathairn to amerykański aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Znany dzięki roli w filmie „Good Night and Good Luck”, za którą otrzymał nominację do Złotego Globu oraz Oscara w kategorii dla najlepszego aktora.

Derek Goldman to amerykański reżyser teatralny i dramaturg. Autor sztuki „Remember This: Walking with Jan Karski”. Dr. Goldman w swoim dorobku ma ponad 30 sztuk i adaptacji teatralnych.

 

- Wierzę, że teatr ma obowiązek nie tylko przynoszenia rozrywki, ale także przekazywania ważnych idei, szczególnie, kiedy rozwój wydarzeń na świecie jest taki szybki. Literatura dramatyczna daje wspaniałą możliwość skierowania uwagi na sprawy, które nie powinny być zapomniane tj. problemy społeczne, rozwój kultury i oczywiście świadectwa historyczne, o których mówił Jan Karski. Uważam, że to bardzo satysfakcjonujące i pouczające doświadczenie, kiedy teatr może ‘obudzić’ ludzi i w ten sposób okazać szacunek pewnym postaciom historycznym. To prawdziwy zaszczyt być częścią takiego wydarzenia - powiedział David Stratharin., odwórca roli Jana Karskiego w Spacerze.

 

 

Czytanie sceniczne "REMEMBER THIS: WALKING WITH JAN KARSKI"
29-30 października 2014, godz. 19:00
Teatr IMKA, Warszawa

Słowa kluczowe: Jan Karski, David Strathairn, Oscary, Teatr Imka w Warszawie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
pociag do miasta
Wystartował nabór do festiwalu "Pociąg do Miasta - Stacja Obrzeża" 2019

Trwa nabór do 5. edycji ogólnopolskiego festiwalu teatralnego.

Joanna Osyda
Joanna Osyda czwartą do poprawki w Teatrze IMKA Warszawa

Aktorka uzupełnia obsadę spektaklu "Czworo do poprawki".

spektakl Hobbit
Teatr Dramatyczny w Białymstoku wystawi spektakl "Hobbit"

Białostocki Teatr jako jedyna scena w Polsce pozyskał prawa do wystawienia sztuki.

Polecamy
Tadeusz Kantor bohaterem grudniowej Sceny Tańca Studio
Tadeusz Kantor bohaterem grudniowej Sceny Tańca Studio Warszawa

W grudniowej odsłonie Teatru Studio w Warszawie, inspiracją artystów będzie Tadeusz Kantor. Zobaczymy nowe projekty taneczne oparte na twórczości wielkiego kreatora teatru ubogiego.

Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Ostatnio dodane
pociag do miasta
Wystartował nabór do festiwalu "Pociąg do Miasta - Stacja Obrzeża" 2019

Trwa nabór do 5. edycji ogólnopolskiego festiwalu teatralnego.

Joanna Osyda
Joanna Osyda czwartą do poprawki w Teatrze IMKA Warszawa

Aktorka uzupełnia obsadę spektaklu "Czworo do poprawki".