Premiery - Teatr

Nadlatuje "Spamalot, czyli Monty Python i Święty Graal" Śródmiejskiego Teatru Muzycznego

2018-06-11 12:22:25 | Warszawa

Spektakl "Spamalot czyli Monty Python i Święty Graal" to najnowsza produkcja Śródmiejskiego Teatru Muzycznego, której premiera odbędzie się 20 czerwca 2018 roku na scenie Teatru PALLADIUM w Warszawie. Jes to najbardziej zwariowana komedia Brodway'u, nagrodzona statuetką Tony Award 2010 dla najlepszego musicalu w sezonie 2009/2010. Scenariusz na podstawie oryginalnego filmu brytyjskiej grupy komediowej Monty Pythona. W spektaklu wystąpi 30-osobowa obsada wyłoniona na drodze wieloetapowego castingu. To także jedna z największych pod względem rozmachu produkcja teatru, w której zobaczymy m.in. rekonstrukcję średniowiecznego zamku i ponad 150 kostiumów.

Spamalot czyli Monty Python i Święty Graal

Przygody Króla Artura i jego rycerzy, którym Bóg zleca Świętą Misję odnalezienia legendarnego Świętego Graala to jedne z najbardziej absurdalnych przygód zapisanych w scenariuszu światowego teatru muzycznego. To galeria postaci na pograniczu średniowiecznego rynsztoku i krainy świata fantasy. To znakomita muzyka będąca przekrojem gatunków muzycznych i musicalowych przebojów będąca równocześnie ich  śmiałym pastiszem. I co najważniejsze dla tego tytułu jak i dla twórczości grupy Monty Pythona: humor często tak bardzo oderwany od rzeczywistości pozwalający zostawić troski dnia codziennego przed drzwiami widowni. Czyż nie o to nam właśnie chodzi idąc do teatru? Żeby choć na trzy godziny zatrzymać się i przeżyć emocje, których nie mamy okazji doświadczać na co dzień. Idealnie smak spektaklu oddał Bartosz Wierzbięta, autor przekładu scenariusza, jeden z najzdolniejszych polskich twórców przekładów scenariuszy filmowych znany m.in. z brawurowego opracowania wszystkich części "Shreka" czy "Madagaskaru".

Siłą produkcji Śródmiejskiego Teatru Muzycznego jest energia 29-osobowego zespołu wyłonionego na drodze październikowego castingu. Ich pasja, młodość, energia i zaangażowanie przekładają się każdorazowy wykon spektaklu przed teatralną widownią. Ogromną przygodą produkcji jest liczna interakcja z widownią, często zaskakująca. Farsowy charakter spektaklu pozwala młodym adeptom sztuki musicalowej poznać jeden z trudniejszych gatunków teatru. Nie bez powodu istnieje w teatralnym świecie powiedzenie, że "dobrze zrealizowana farsa to ta zagrana na poważnie". Tylko jak wytrzymać bez śmiechu?! My próbujemy go w sobie tłumić a Państwu szczerze takie rozwiązanie odradzamy!

Wrażeń w trakcie spektaklu dostarczy również jego warstwa wizualna. Scenografia i kostiumy to jedno z największych wyzwań w naszej historii. Na potrzeby produkcji zbudowaliśmy średniowieczny zamek z mobilnymi jego częściami, które pozwolą nam w jednej chwili przenieść nas do średniowiecznej komnaty. Zbudowaliśmy m.in. "trojańskiego królika" czy wóz do przewozu "prawie martwych" trupów. "Spamalot" to ponad 150 kostiumów, od lnianych tunik i ubrań plebsu przez kostiumy postaci fantastycznych czy ociekające złotem i cekinami rewiowe kreacje aż po największe wyzwanie, rycerskie zbroje członków Okrągłego Stołu. Wreszcie "Spamalot" to roztańczone sceny zbiorowe, duety, kwintety, zabawne dialogi, choreografie od rewiowych po układy stepu... to muzyczne widowisko na miarę teatru muzycznego!

MD/ip

fot. materiały prasowe

zniżki TravelPlanet

Słowa kluczowe: Warszawa, spektakl, przedstawienie, 2018, premiera
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wykrywacz kłamstw
"Wykrywacz kłamstw" - nowa komedia w Teatrze Capitol [FOTO] Warszawa

Premiera spektaklu już w lutym. Zobaczcie zdjęcia!

Beginning
"Beginning" - kondycja współczesnego singla w Teatrze WARSawy Warszawa

To próba opisania rodzącej się relacji między czterdziestoletnimi samotnymi Europejczykami.

Osy - spektakl
Dorociński, Boczarska i Chojnacki w spektaklu "Osy" w Och-Teatrze

To błyskotliwa, niezwykle przejmująca komedia o nietypowej strukturze.

Polecamy
Balet z Sankt Petersburga znów w Warszawie!
Balet z Sankt Petersburga znów w Warszawie! Warszawa

"Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią."

"Arka Noego. Nowy Koniec Europy" - premiera
"Arka Noego. Nowy Koniec Europy" - premiera Warszawa

2 i 3 marca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, odbędzie się premiera „Arki Noego. Nowy Koniec Europy” w reżyserii J. Wiśniewskiego.

Ostatnio dodane
Wykrywacz kłamstw
"Wykrywacz kłamstw" - nowa komedia w Teatrze Capitol [FOTO] Warszawa

Premiera spektaklu już w lutym. Zobaczcie zdjęcia!

Beginning
"Beginning" - kondycja współczesnego singla w Teatrze WARSawy Warszawa

To próba opisania rodzącej się relacji między czterdziestoletnimi samotnymi Europejczykami.