Dzieje się - Teatr

„Polita” przenosi się z Torwaru do Studio Buffo

2014-05-19 09:49:19 | Warszawa

Pierwszy na świecie musical realizowany w technologii 3D „Polita” w reżyserii Janusza Józefowicza z Nataszą Urbańską w roli głównej został przeniesiony do teatru Studio Buffo. 26 i 27 maja odbędą się pierwsze spektakle na nowej scenie. O przeniesieniu spektaklu zadecydowały względy finansowe.

Dotychczas widowisko muzyczne, stworzone na podstawie biografii jednej z największych gwiazd kina niemego Poli Negri, wystawiane było na warszawskim Torwarze. Nowa odsłona „Polity” jest bardziej kameralna od prezentowanej do tej pory.

W kameralnych warunkach jesteśmy bliżej aktora. Efekt 3D rzeczywiście działa również w tych warunkach. Ubolewam nad tym, że nie ma w Warszawie miejsca, gdzie można tego typu duże rzeczy pokazywać. Nie ma takiego myślenia, że w stolicy powinna być sala, która daje możliwość realizacji tego typu nowatorskich projektów – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Janusz Józefowicz. Zmiana lokalizacji podyktowana była względami finansowymi.
 
 – Nie wytrzymaliśmy tego finansowo, zostawiliśmy na Torwarze dużo pieniędzy, ponad 1,5 mln zł, sami będąc troszkę pod kreską. Spektakl był bardzo drogi w przygotowaniu i okazuje się, że również bardzo drogi w eksploatacji. Jeżeli się nie ma swojego miejsca, jeżeli nie ma się swojej dużej sceny, to trzeba ponieść ogromne koszty – podkreśla Janusz Józefowicz.

„Polita” opowiada o Poli Negri, jedynej polskiej aktorce, która odniosła międzynarodowy sukces w branży filmowej. Urodzona na warszawskim Powiślu Apolonia Chałupiec dzięki talentowi, ciężkiej pracy i szczęściu stała się jedną z najpopularniejszych gwiazd Hollywood lat 20. Spektakl wykorzystuje elementy technologii 3D.

To pierwsza na świecie próba połączenia techniki stereoskopowej z żywym teatrem. Widzowie oglądają spektakl w okularach, w jakich zazwyczaj ogląda się filmy trójwymiarowe, a my pokazujemy jednocześnie i materiał 3D, który powstał w warszawskim studiu Platige Image, i żywych aktorów. Te światy się przenikają. Daje to rzeczywiście bardzo ciekawe wrażenia estetyczne. Sam jestem ciekawy, co z tego wyjdzie – mówi Janusz Józefowicz.

Spektakl „Polita” będzie można obejrzeć w Teatrze Buffo 26 i 27 maja.Źródło: newseria.pl

Słowa kluczowe: polita studio buffo hala torwar janusz józefowicz
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Brave Kids 2020
Trwają zapisy na artystyczne półkolonie Brave Kids w Warszawie Warszawa

Wśród instruktorów jest Maria Sadowska, sam udział jest bezpłatny.

Zuchwała historia z zakurzonej pÃłłki
Nadchodzi Ogólnopolski Festiwal Teatralny Pociąg do Miasta - Stacja Miasto 2020

Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-8 sierpnia 2020 w Gdyni.

Pointy- buty tancerki
Godzina przed spektaklem, czyli co tancerz robi przed wyjściem na scenę

Zobaczcie jak wyglądają ostatnie chwile tancerza przed spektaklem.

Polecamy
Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

"High School Musical"  na scenie Sali Kongresowej
"High School Musical" na scenie Sali Kongresowej Warszawa

Największy telewizyjny przebój wszech czasów znów - na specjalne życzenie publiczności - na scenie warszawskiej Sali Kongresowej 12 października (wtorek) o godz. 19.00.

Polecamy
Ostatnio dodane
Brave Kids 2020
Trwają zapisy na artystyczne półkolonie Brave Kids w Warszawie Warszawa

Wśród instruktorów jest Maria Sadowska, sam udział jest bezpłatny.

Zuchwała historia z zakurzonej pÃłłki
Nadchodzi Ogólnopolski Festiwal Teatralny Pociąg do Miasta - Stacja Miasto 2020

Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-8 sierpnia 2020 w Gdyni.