Premiery - Teatr

Przed nami pokonująca wszelkie przeszkody "Miłość po dwóch stronach Atlantyku"

2021-09-24 11:15:31 | Warszawa

Już 30 września 2021 roku swoją premierę będzie miał najnowszy spektakl Bożenny "Bo" Intrator – „Miłość po dwóch stronach Atlantyku”. Przedstawienie zostanie wystawione na deskach teatru Mała Warszawa na scenie Spektaklove.

Przeczytaj także: Sztuka dedykowana mniejszości ukraińskiej - "SZAMAN. Spektakl reporterski"

O miłości, która jest w stanie pokonać wiele

- To spektakl z misją, współbrzmiący z kampanią społeczną #MiłośćPoDwóchStronach. To także a może przede wszystkim dramat o miłości, o różnych jej rodzajach, o rodzinie rozrzuconej po świecie, o siostrach i ich partnerach, którzy muszą się zmierzyć z problemami wynikającymi z faktu, że ich matka, która wciąż powinna być w pełni sił, wymaga stałej opieki. O miłości, która jest w stanie pokonać wiele... – mówi Bożenna "Bo" Intrator, autorka, reżyserka i producentka spektaklu.

Fabuła spektaklu

Dwie siostry żyją daleko od siebie - Michalina, malarka w Wiedniu i Dorotka, menadżerka dużej firmy w Stanach Zjednoczonych. Ich dopiero co emerytowana mama nagle zaczyna mieć problemy ze wzrokiem…  Nowa sytuacja zmusza do przeorganizowania życia całej rodziny. Po wypróbowaniu różnych opcji, Michalina, niechętnie, przeprowadza się do Polski, żeby zająć się matką, z którą od dziecka lepszy związek miała Dorotka.

To bardzo aktualna, trudna oraz burzliwa historia rodziny rozrzuconej po dwóch stronach Atlantyku, pokazująca relacje córek oraz ich mężów z matką. Historia, w której jak w tafli dzielącego bohaterów oceanu odbijają się fragmenty ich dotychczasowego życia. To opowieść o tym, co naprawdę ważne, o najbliższych, o elementarnych uczuciach i więzach rodzinnych, które okazują się silniejsze od wszystkiego.

O spektaklu

"Miłość po dwóch stronach Atlantyku" w reżyserii Bożenny 'Bo' Intrator to teatr z motywem przewodnim, który wciąż jest zaczarowanym tabu. Spektakl oswaja i odczarowuje temat starości. Jest częścią projektu, któremu w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych towarzyszy kampania społeczna #MiłośćPoDwóchStronach dedykowana sztuce.

Twórcy

Autorka / Reżyserka / Producentka: Bożenna ‘Bo’ Intrator

Opieka reżyserska:  Maria Seweryn

Obsada: Ewa Szykulska, Olga Borys, Karolina Porcari, Sebastian Cybulski, Adam Krawczuk

Kostiumy: Elżbieta Radke

Scenografia: Marta Dąbrowska-Okrasko

Muzyka: Chris Rafael Wnuk

Autorzy piosenek: Bożenna Intrator, Ira Rosoff, Charles Duffy

Produkcja: Stowarzyszenie Akademia Wilanowska w kooperacji z TITO / SpektakLove

Koordynator produkcji: Witold Płusa

Projekty graficzne: Artur Krutowicz i Bożenna Intrator

MM/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: teatr, Mała Warszawa, nowe, 2021, premiera
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
JAPETY-kto to widział? - set wiosenny
Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na set wiosenny spektaklu "JAPETY - kto to widział?"

Pokazy już w dniach 13-15 marca, zawsze o godzinie 19:00.

Lily - spektakl Och Teatr
"Lily" - komedia kryminalna w reżyserii Krystyny Jandy w Och-Teatrze [FOTO]

Premiera spektaklu już 23 lutego! Zobaczcie zdjęcia z próby!

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.