Dzieje się - Teatr

Ruszył nabór do międzypokoleniowego projektu Art Generacje 2022

2022-09-07 11:58:59 | Warszawa

Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury zaprasza do udziału w kolejnej odsłonie międzypokoleniowego projektu Art Generacje, podczas którego powstanie międzypokoleniowy spektakl. Projekt będzie trwał od września do grudnia; spotkania odbywać się będą w Centrum ŁOWICKA na Starym Mokotowie w Warszawie. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Art Generacje

Informacja organizatora:

Art Generacje to artystyczno-społeczny projekt Teatru zaangażowanego społecznie, który realizujemy od 2013 roku. Do wspólnego stworzenia teatru wspólnotowego zapraszamy wszystkich, którzy chcą podzielić się z nami swoim spojrzeniem na temat solidarności, będącej tematem przewodnim tegorocznej edycji naszych działań.

Czym jest dla Ciebie solidarność? Z kim możemy być solidarni? Z ludźmi w potrzebie? Z ludźmi innej narodowości, innego pochodzenia społecznego, orientacji seksualnej? Jak budować porozumienie? Jak dbać o empatię? Czy solidarność jest nam potrzebna? Czy podchodzimy do niej bezinteresownie?

Te i inne pytania zadamy podczas kolejnej edycji projektu Art Generacje prowadzonego przez Fundację Drama Way. Będziemy spotykać się średnio raz w tygodniu, a rezultaty naszych działań zostaną przedstawione podczas dwóch spektakli finałowych, które odbędą się w grudniu w Centrum ŁOWICKA.

Będziemy wspólnie eksplorować osobiste znaczenia solidarności, sprawdzając co nas interesuje, co czujemy, co chcemy wyrazić. Będziemy to robić w działaniu - przez improwizacje, etiudy, pracę słowem, ciałem, gestem, głosem, dźwiękiem; przez łączenie video i planu żywego, pracę z dokumentem, badanie interakcji aktora/performera z widzem. Będziemy szukać, doświadczać różnych form, próbować, ośmielać się.  Na kanwie doświadczeń, opowieści, wymiany zdań stworzymy interaktywny spektakl.

Nie wymagamy doświadczenia aktorskiego lub innych potwierdzonych talentów artystycznych. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że sam/a odkryjesz w sobie talenty, których może do tej pory u siebie nie dostrzegałaś/eś.

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku (https://fb.me/e/27XcXbNiX) oraz stronie internetowej organizatora. Zachęcamy również do wypełnienia formularza, dzięki któremu będziemy mogli pozostać w kontakcie, oraz do wzięcia udziału w spotkaniu otwartym dla osób zainteresowanych projektem, które odbędzie się 7 września o godzinie 19:00 w Centrum ŁOWICKA.

Do udziału zapraszamy młodzież (15+), osoby dorosłe oraz seniorów i seniorki.

Projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Warszawa, spektakl, zgłoszenia, 2022
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Art Generacje
Ruszył nabór do międzypokoleniowego projektu Art Generacje 2022 Warszawa

Projekt będzie trwał od września do grudnia w Warszawie.

Katarzyna Pilichowska
Katarzyna Pilichowska wygrywa konkurs Modjeska Calling 2022

Za nami kolejna edycja konkursu aktorskiego na interpretację monologów szekspirowskich Heleny Modrzejewskiej.

Polecamy
Laura Breszka
Gwiazdy na premierze spektaklu "Cud" [FOTO]

W warszawskim Teatrze Capitol odbyła się premiera najnowszej komedii. Zobaczcie zdjęcia!

Eufolia / Ambulo
Weekend dla studenta! Zobacz spektakl "Eufolia / Ambulo" w Operze Wrocławskiej

W ten weekend na studentów czeka obniżka ceny biletów.

Polecamy
Ostatnio dodane
Art Generacje
Ruszył nabór do międzypokoleniowego projektu Art Generacje 2022 Warszawa

Projekt będzie trwał od września do grudnia w Warszawie.

Katarzyna Pilichowska
Katarzyna Pilichowska wygrywa konkurs Modjeska Calling 2022

Za nami kolejna edycja konkursu aktorskiego na interpretację monologów szekspirowskich Heleny Modrzejewskiej.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.