Premiery - Teatr

Spektakl "1984" premierowo w Teatrze Powszechnym

2018-06-14 10:03:29 | Warszawa

Teatr Powszechny w Warszawie zaprasza na premierę swojego najnowszego spektaklu. Premiera ta zaplanowana jest na 16 czerwca 2018. Będzie to spektakl pod tytułem „1984” zrealizowany na podstawie słynnej powieści George’a Orwella. Kolejne pokazy tego spektaklu odbędą się 17 i 19 czerwca oraz 14, 15 i 16 września. Zobaczcie zdjęcia z próby przed premierą >>

Spektakl 1984Twórcy:

Za reżyserię „1984” odpowiada Barbara Wysocka, autorem scenografii jest Robert Rumas. Muzykę napisał Jan Duszyński, a kostiumy stworzyła Kornelia Dzikowska. Na scenie wystąpią: Klara Bielawka, Arkadiusz Brykalski, Grzegorz Falkowski, Andrzej Kłak, Mateusz Łasowski, Ewa Skibińska.

O spektaklu:

„Rok 1984”, dystopijna powieść George’a Orwella, napisana w 1948 roku, jest jedną z najsłynniejszych książek XX wieku. Orwell opisał społeczeństwo poddawane kontroli i inwigilacji, gdzie każdy krok obywatela jest śledzony przez Wielkiego Brata. To analiza totalitaryzmu, mechanizmu opresji i jego zakorzenienia w ludzkiej naturze. Dziś 1984 jest dla nas przeszłością, ale ze zgrozą odkrywamy konwergencję systemów społecznych do systemu totalnej kontroli, która jednak nie jest na zewnątrz nas, tylko włącza nas do środka jako aktywne elementy zasilające system energią swej wygody i potrzeby przyjemności. To, co jest niezmienne i fascynujące (było w 1948, było w 1984, jest w 2018 i będzie w 2081), to coś w człowieku, w naszych głowach, w naszym codziennym zachowaniu, co zmusza nas, abyśmy kochali władzę i pożądali właśnie tego, co nad nami panuje i co poddaje nas kontroli.

AJ/ip

fot. Kamila Panasiuk

Słowa kluczowe: teatr, premiera, 2018, sztuka, zdjęcia

Spektakl "1984" Teatru Powszechnego w Warszawie (17)

Spektakl "1984"
Spektakl "1984"
Spektakl "1984"
Spektakl "1984"
Spektakl "1984"
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
fot. C. Piwowarski
Za nami uroczysta premiera spektaklu "Dwie pary do pary" Warszawa

Spektakl odbył się 18 czerwca 2018 w warszawskim Teatrze Capitol.

Spektakl "1984" premierowo w Teatrze Powszechnym Warszawa

Zobacz zdjęcia z nowego spektaklu!

Spamalot
Nadlatuje "Spamalot, czyli Monty Python i Święty Graal" Śródmiejskiego Teatru Muzycznego Warszawa

To jedna z największych pod względem rozmachu produkcja teatru, w której zobaczymy m.in. rekonstrukcję średniowiecznego zamku.

Polecamy
"Ruby" - futurystyczna komedia romantyczna
"Ruby" - futurystyczna komedia romantyczna Warszawa

Nietuzinkowa, futurystyczna komedia romantyczna już w lutym będzie wystawiana w warszawskim Teatrze WARSawy. Komedia została oparta na motywach scenariusza filmowego "Ruby Sparks" autorstwa Zoe Kazan.

"Paradyzja" - premiera Grupy Teatralnej Straponten
"Paradyzja" - premiera Grupy Teatralnej Straponten Warszawa

Spektakl jest teatralną adaptacją powieści Janusza A. Zajdla, jednego z czołowych pisarzy science-fiction, patrona najważniejszej polskiej nagrody literackiej w dziedzinie fantastyki.

Ostatnio dodane
fot. C. Piwowarski
Za nami uroczysta premiera spektaklu "Dwie pary do pary" Warszawa

Spektakl odbył się 18 czerwca 2018 w warszawskim Teatrze Capitol.

Spektakl "1984" premierowo w Teatrze Powszechnym Warszawa

Zobacz zdjęcia z nowego spektaklu!

Kupony i kody rabatowe