Premiery - Teatr

Teatr Kamienica świętuje jubileusz spektaklem "Niespodzianka" [FOTO]

2019-03-14 12:12:37 | Warszawa

Spektakl „Niespodzianka” to nowa premiera w Teatrze Kamienica w Warszawie. Miejsce to, stworzone w samym centrum stolicy, przez aktora Emiliana Kamińskiego, od dekady przyciąga widzów z całej Polski. W marcu teatr obchodzi jubileusz 10-lecia. Z tej okazji, dla swoich fanów przygotowuje ten komediowy spektakl. Premiera już 28 marca 2019. Zobaczcie zdjęcia z próby >>  

Niespodzianka - Teatr Kamienica

O spektaklu         

Sztuka „La surprise”, której autorem jest Pierre Sauvil to o widowiskowa i dynamiczna arcykomedia. Przygotowana specjalnie na 10-lecie Teatru Kamienica, w reżyserii Emiliana Kamińskiego w humorystyczny sposób obnażać będzie wiele prawd dzisiejszych czasów.

- „Niespodzianka” to przede wszystkim błyskotliwe dialogi i fantastyczna obsada. W spektaklu wystąpią fantastyczni aktorzy – Joanna Liszowska, Elżbieta Jarosik w dublurze z Małgorzatą Sadowską, Sambor Czarnota, Krzysztof Kiersznowski i Krystian Kukułka – zapowiada Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Kamienica, Emilian Kamiński.

O czym opowiada „Niespodzianka”? O losach pewnego, dość nietypowego małżeństwa. Spełniony biznesmen i niespełniona aktorka. Piękni i bogaci właściciele dużej firmy żyją razem, ale łączy ich głównie wspólny majątek. Kiedy w końcu Katarzyna (Joanna Liszowska) postanawia zmienić swoje życie, Filip (Sambor Czarnota) knuje intrygę, która ma jej w tym przeszkodzić. Odkrycie niechlubnych zamiarów męża powoduje lawinę zaskakujących, kryminalnych zwrotów akcji.

W małżeński konflikt angażują się sąsiedzi: biedny emeryt Waldemar Szarak (Krzysztof Kiersznowski), wścibska Janina Kapusta (Elżbieta Jarosik / Małgorzata Sadowska) i przemądrzały student Bożydar Satanowski (Krystian Kukułka).

Więcej niż teatr

Kamienica to prywatny teatr, założony z inicjatywy znanych i popularnych artystów Emiliana Kamińskiego i jego żony Justyny Sieńczyłło. Na trzech scenach, zabytkowej, przedwojennej kamienicy można zobaczyć całą plejadę gwiazd, takich jak: Katarzyna Pakosińska, Marieta Żukowska, Daria Widawska, Dorota Chotecka, Leszek Lichota, Olaf Lubaszenko, Mateusz Damięcki, Jan Wieczorkowski, czy Tomasz Ciachorowski. Poza działalnością teatralną Kamienica znana jest również ze swojej działalności edukacyjnej oraz społecznej. Przy Alei Solidarności funkcjonuje bowiem jeden z pierwszych w Polsce, profesjonalny teatr osób niepełnosprawnych, a cyklicznie organizowane są między innymi spotkania dla bezdomnych. Teatr Kamienica od ponad dekady jest nie tylko bijącym sercem na mapie kulturalnej Warszawy, ale także historyczną przestrzenią dla wyjątkowych eventów. Znajduje się tu również studio nagrań i restauracja Nasza Warszawa.

Twórcy

Autor: Pierre Sauvil

Reżyseria: Emilian Kamiński

Tytuł oryginału: La Surprise

Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska

Scenografia: Andrzej Lewczuk

Kostiumy: Agnieszka Prokopczuk

Asystentka reż.: Hanna Pastor

Reżyseria światła: Szymon Szczęsny

MD/ip

fot. Dorota Łojewska

Słowa kluczowe: premiera, zdjęcia, Warszawa, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Niespodzianka - Teatr Kamienica
Teatr Kamienica świętuje jubileusz spektaklem "Niespodzianka" [FOTO] Warszawa

Zobaczcie zdjęcia z widowiskowej i dynamicznej komedii.

Deadline - spektakl
"Deadline" - tragikomedia korporacyjna w Teatrze WARSawy Warszawa

Premiera spektaklu już 12 marca 2019.

Berek, czyli upiÃłr w moherze 2
"Berek, czyli upiór w moherze 2" premierowo w Teatrze IMKA [FOTO] Warszawa

Kultowy "Berek" powraca, a wraz z nim nasi ulubieni bohaterowie. Zobaczcie zdjęcia z próby!

Polecamy
"Ja" inspirowane tequillą
"Ja" inspirowane tequillą Warszawa

16 września w Teatrze Imka zadebiutuje Mała Scena a na niej pojawi się Arkadiusz Jakubik w monodramie zatytułowanym „JA”.

Luna: prapremiera w Laboratorium Dramatu
Luna: prapremiera w Laboratorium Dramatu Warszawa

Historia nastolatki Luny, która zabija koleżankę w wypadku drogowym.

Ostatnio dodane
Niespodzianka - Teatr Kamienica
Teatr Kamienica świętuje jubileusz spektaklem "Niespodzianka" [FOTO] Warszawa

Zobaczcie zdjęcia z widowiskowej i dynamicznej komedii.

Deadline - spektakl
"Deadline" - tragikomedia korporacyjna w Teatrze WARSawy Warszawa

Premiera spektaklu już 12 marca 2019.