Dzieje się - Teatr

Warszawski Teatr Capitol zaprasza na spektakle improwizowane na nowej Scenie Amfiteatr

2023-01-19 10:58:14 | Warszawa

Teatr Capitol w Warszawie od początku swojej działalności stawia na repertuar komediowy, prezentując światowe hity teatralne w gwiazdorskich obsadach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów poszerza obecnie swoją działalność o spektakle improwizowane. To przedstawienia, które nie mają scenariusza, a o przebiegu akcji decyduje publiczność, która staje się częścią opowiadanej historii. Capitol do współpracy zaprosił łódzki Teatr Komedii Impro, specjalizujący się w tej formule. Dodatkowym udogodnieniem jest nowo otwarta Scena Amfiteatr, której architektura idealnie wpisuje się w konwencję improwizacji.

Warszawski Teatr Capitol impro- Zawsze bardzo dużym szacunkiem darzyłam kolegów, którzy zajmują się teatrem improwizowanym i zawsze chciałam mieć taką scenę. Teraz spełniło się moje marzenie, ponieważ otworzyliśmy w grudniu naszą nową, malutką, amfiteatralną przestrzeń - Scenę Amfiteatr - mówi Anna Gornostaj, dyrektor Teatru Capitol w Warszawie. - Aktorzy, którzy będą tutaj grać zajmują się tym od wielu lat, robią to absolutnie profesjonalnie, moim zdaniem najlepiej w Polsce - dodaje.

- Od dawna próbowałem znaleźć w Warszawie miejsce do grania, chciałem jednak, żeby to był teatr” - dodaje Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Komedii Impro w Łodzi. „4,5 roku temu zacząłem grać w Teatrze Capitol w spektaklu „Skok w bok”. Wiele razy rozmawialiśmy o moim pomyśle, aż w końcu Ania Gornostaj pozyskała od właściciela budynku jeszcze jedną przestrzeń i jej pierwsza myśl była taka, żeby zrobić scenę impro. I oto jesteśmy - cieszy się Jacek Stefanik.

W repertuarze warszawskiego teatru można znaleźć na ten moment pięć  improwizowanych tytułów, łódzkiego Teatru Komedii Impro, a ich oferta będzie stale rozszerzana. I choć przedstawienia nie mają ustalonego scenariusza, to każde toczyć się będzie wedle określonego schematu: w „Kryminale improwizowanym” popełnione zostanie morderstwo, w którym zginie osoba wskazana przez widzów; w „Wilkołakach”, czyli horrorze improwizowanym, publiczność będzie starała się wskazać, kto jest człowiekiem, a kto tytułowym wilkołakiem, a co za tym idzie, kto powinien zginąć, a kto przeżyć; w spektaklu „Disco polo, czyli historia pewnego zespołu” widzowie wspólnie z aktorami będą decydować o przyszłości mieszkańców małej miejscowości, którzy - z braku innych pomysłów na życie - zamierzają założyć zespół muzyczny; w przedstawieniu „Impro Atak!” wszyscy wspólnie bawić się będą w tzw. gry impro, ponieważ aktorzy zmierzą się z licznymi wyzwaniami rzucanymi im przez publiczność; a w „Komedii romantycznej” wspólnie z widzami będziemy odkrywać miłosne sekrety i przeżywać romantyczne perypetie bohaterów.

- Ta zabawa z publicznością jest bardzo ważnym elementem. Teatr bez widza nie istnieje, teatr improwizowany w szczególności - zaznacza Anna Gornostaj. - To są prawdziwe spektakle teatralne, to jest teatr z najwyższej półki i dlatego chcę współpracować z łódzkimi improwizatorami. Widziałam, jak wyglądają ich przedstawienia, jaka jest interakcja z publicznością. Mają bardzo dobrą markę. To także bardzo dobra dawka humoru, i to w dobrym guście, nie ma brutalizmu, ani wulgaryzmów. Zapraszam na te spektakle całe rodziny!

TEATR CAPITOL - SCENA AMFITEATR

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE IMPROWIZOWANE:20 stycznia 2023 r. - „Kryminał improwizowany” - godz. 19.0027 stycznia 2023 r. - „Historia pewnego zespołu” - godz. 19.003 lutego 2023 r. - „Kryminał improwizowany” - godz. 19.0010 lutego 2023 r. - „Komedia romantyczna” [PREMIERA] - godz. 19.0011 lutego 2023 r. - „Komedia romantyczna” - godz. 19.0012 lutego 2023 r. - „Komedia romantyczna” - godz. 18.0014 lutego 2023 r. - „Komedia romantyczna” - godz. 19.00  [WALENTYNKI] 17 lutego 2023 r. - „Historia pewnego zespołu” - godz. 19.0024 lutego 2023 r. - „Wilkołaki”, czyli horror improwizowany [PREMIERA] - godz. 19.00.Każde impro zdarza się tylko raz! Przyjdź na spektakl i bądź częścią tej historii.

BILETY I SZCZEGÓŁY:

- strona Teatru Capitol: www.teatrcapitol.pl
- strona Teatru Komedii Impro: www.teatrkomediiimpro.pl
- kasa Teatru Capitol - tel. (+48) 22 620 21 42  / e-mail: bilety@teatrcapitol.pl

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: program, repertuar, zapowiedzi, Capitol Warszawa, 2023
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Laureaci 5 Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU
Ogłoszono werdykt 5. Konkursu Dramaturgicznego "Strefy kontaktu" [FOTO]

Których autorów sztuk teatralnych nagrodzono?

43. Przegląd Piosenki Aktorskiej
43. Przegląd Piosenki Aktorskiej - ogłoszono program koncertów i spektakli

PPA odbędzie się w dniach 24 marca - 2 kwietnia 2023 we Wrocławiu.

ÅźONa spektakl
"żONa" - sztuka Spektaklove już nie tylko w Warszawie

W obsadzie Renata Dancewicz, Piotr Polk, Justyna Fabisiak i Cezary Łukaszewicz!

Polecamy
Laura Breszka
Gwiazdy na premierze spektaklu "Cud" [FOTO]

W warszawskim Teatrze Capitol odbyła się premiera najnowszej komedii. Zobaczcie zdjęcia!

Teatr Polski we Wrocławiu
Teatr Polski we Wrocławiu przedstawia najbliższe premiery

Zobacz, jakie spektakle wkrótce zagoszczą w repertuarze tego teatru.

Polecamy
Ostatnio dodane
Laureaci 5 Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU
Ogłoszono werdykt 5. Konkursu Dramaturgicznego "Strefy kontaktu" [FOTO]

Których autorów sztuk teatralnych nagrodzono?

43. Przegląd Piosenki Aktorskiej
43. Przegląd Piosenki Aktorskiej - ogłoszono program koncertów i spektakli

PPA odbędzie się w dniach 24 marca - 2 kwietnia 2023 we Wrocławiu.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.