Dzieje się - Teatr

Zamień kino na teatr - najlepsze komedie sezonu w Warszawie!

2023-01-25 09:17:49 | Warszawa

Nie masz pomysłu na „pożyteczne” spędzenie wolnego czasu? Pogoda nie sprzyja spacerom? Znudziło Ci się kino? Nic nie szkodzi! Wybierz się do teatru w Warszawie na spektakl komediowy! Komedia w Teatrze Kwadrat to propozycja idealna na spożytkowanie wolnego czasu w przyjemny i poszerzający horyzonty sposób, zarówno jeżeli jesteś singlem, jak i kiedy chcesz miło spędzić czas ze swoją drugą połówką!

Za jakie grzechyTeatr Kwadrat w Warszawie posiada bogatą ofertę spektakli teatralnych, które mogą Cię zainteresować, w tym — spektakle komediowe. Poniżej znajdziesz kilka szczegółów.

Koszerne - raz!

James Sherman

Spektakl, który całkiem niedawno doczekał się premiery w Teatrze Kwadrat. „Koszerne raz” to pozycja, która zachwyci niejednego fana teatru komediowego, a również i rekreacyjnego widza, szukającego porządnej dawki śmiechu i pozytywnych wrażeń. Doskonale łączy on humor z przedstawieniem elementów kultury i obyczajów judaizmu.

Spektakl ten powstał na podstawie tekstów „Beau Jest” oraz „Jest a Second” Jamesa Shermana – amerykańskiego dramaturga – a inscenizacja zaprojektowana została przez Reb’ego Judele von Polen – reżysera, scenografa i malarza pochodzenia izraelskiego – co sprawia, że widowisko jest tym bardziej spektakularne i niepowtarzalne.

Za jakie grzechy?

Philippe de Chauveron i Guy Laurent

Spektakl komediowy, który powstał w oparciu o pełen sukcesu film, wyreżyserował i zaadaptował Andrzej Nejman. Sztuka osadzona jest w polskich realiach, przez pryzmat humoru ukazuje trudny temat, jakim są relacje w rodzinie — tak, jak w oryginale francuskim, na podstawie którego został napisany. „Drwi ze wszystkiego i wszystkich”, jak możemy przeczytać na stronie Teatru Kwadrat, przez co każdy widz znajdzie w spektaklu coś dla siebie, co mocno go rozbawi.

Umrzeć ze śmiechu

Paul Elliott

„Umrzeć ze śmiechu” wyreżyserowana przez Andrzeja Nejmana opowiada o prawdziwej przyjaźni, która potrafi przetrwać zupełnie wszystko. Wypełniona po brzegi humorem, ale również ciepłem, momentami potrafi porządnie wzruszyć. Spektakl ten pokazuje także, że warto mieć marzenia i że na ich spełnianie każda pora jest dobra. To historia, która przynosi poczucie bezpieczeństwa i napawa nadzieją, a również potrafi poprawić najgorszy z humorów.

Ślub doskonały

Robin Hawdon

Oglądając ten spektakl, możemy postawić się w sytuacji głównego bohatera — pana młodego. Budzi się on po swoim wieczorze kawalerskim, z którego pamięta niewiele, ale już na pewno w jego wspomnieniach z dnia poprzedniego nie występuje ta piękna, nieznajoma kobieta… leżąca obok niego… nago.

Już po samym wstępie i coraz głośniejszych krokach przyszłej żony pana młodego, możemy odgadnąć, że życie bohatera zmieni się o 180 stopni i ciężko będzie sprawić, żeby było takie jak dawniej.

Sztuka łączy elementy romantyzmu, jak i absurdalnego dowcipu, a więc mimo stereotypowej „wpadki” pana młodego w noc przed samym ślubem, która może wydawać się oklepana, spektakl przynosi widowni wybuchy śmiechu, a momentami nawet i wzruszenie.

Szalone nożyczki

Paul Pörtner

„Interaktywna komedia fryzjerska, której humor ostry jest jak brzytwa!”

Spektakl rozgrywa się w salonie fryzjerskim „mistrza grzebienia i nożyczek” – Tonia Wziętego. Tuż nad salonem znajduje się mieszkanie Izabeli Richter. Kobieta jest mistrzynią fortepianu. Prawdziwa akcja rozpoczyna się, kiedy to Izabela zostaje zamordowana w swoim własnym mieszkaniu! Trzymającą w napięciu opowieść w „odświeżonej” formie, można obejrzeć w Warszawie już teraz.

Odwiedź Teatr Kwadrat już dziś – samodzielnie lub wybranką/wybrankiem serca – i daj się rozśmieszyć podczas spektakli komediowych!

Artykuł Partnera

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Teatr Kwadrat, premiery, Walentynki Warszawa, spektakle
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Laureaci 5 Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU
Ogłoszono werdykt 5. Konkursu Dramaturgicznego "Strefy kontaktu" [FOTO]

Których autorów sztuk teatralnych nagrodzono?

43. Przegląd Piosenki Aktorskiej
43. Przegląd Piosenki Aktorskiej - ogłoszono program koncertów i spektakli

PPA odbędzie się w dniach 24 marca - 2 kwietnia 2023 we Wrocławiu.

ÅźONa spektakl
"żONa" - sztuka Spektaklove już nie tylko w Warszawie

W obsadzie Renata Dancewicz, Piotr Polk, Justyna Fabisiak i Cezary Łukaszewicz!

Polecamy
Laura Breszka
Gwiazdy na premierze spektaklu "Cud" [FOTO]

W warszawskim Teatrze Capitol odbyła się premiera najnowszej komedii. Zobaczcie zdjęcia!

Teatr Polski we Wrocławiu
Teatr Polski we Wrocławiu przedstawia najbliższe premiery

Zobacz, jakie spektakle wkrótce zagoszczą w repertuarze tego teatru.

Polecamy
Ostatnio dodane
Laureaci 5 Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU
Ogłoszono werdykt 5. Konkursu Dramaturgicznego "Strefy kontaktu" [FOTO]

Których autorów sztuk teatralnych nagrodzono?

43. Przegląd Piosenki Aktorskiej
43. Przegląd Piosenki Aktorskiej - ogłoszono program koncertów i spektakli

PPA odbędzie się w dniach 24 marca - 2 kwietnia 2023 we Wrocławiu.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.