Dzieje się - Teatr

Zobacz, co proponuje Teatralny RakOFFiec

2012-03-19 10:47:13 | Warszawa

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Offowych Teatralny RakOFFiec proponuje dyskusję dotyczącą kwestii poszukiwania tożsamości. Do szekspirowskiego dylematu "być albo nie być?" dodamy konkretne: BYĆ, ALE JAK? i mnogość niekonwencjonalnych odpowiedzi zawrzemy w wachlarzu festiwalowych propozycji.

W otwierającym Teatralny RakOFFiec spektaklu "Encyklopedia duszy rosyjskiej" Edward Linde-Lubaszenko i Piotr Sieklucki zabiorą nas w pełną niepowtarzalnych emocji podróż po współczesnej Rosji.

Z przedstawieniem zarazem męskiego i kobiecego sposobu postrzegania rzeczywistości spotkamy się w wyreżyserowanym przez Ewę Ignaczak monodramie "Orlando" w interpretacji Idy Bocian.

Z kolei obecny w antropologii i filozofii temat Innego w przełożeniu na język fantasy - Obcego zaistnieje w spektaklu "Alien" w wykonaniu Teatru Palmera Eldritcha, który wyrósł z bardzo ważnego na polskiej mapie teatralnej Teatru Ósmego Dnia.

Teatr Stacja Bukownica przedstawi "Parady" Hrabiego Jana Nepomucena Potockiego, które ukażą barwną, czasem oniryczną, czasem przewrotną i niewątpliwie bardzo zabawną historię ludzkich namiętności.

Festiwal zakończymy premierą "Potomka" w reżyserii Sebastiana Stafeckiego, w wykonaniu Imperatywu Teatralnego, grupy teatralnej działającej w Domu Kultury "Rakowiec". Spektakl zostanie zagrany 27 marca - uroczyście  w Międzynarodowy Dzień Teatru. Na naszych oczach na scenie rozegra się zupełnie nieprawdopodobna historia, którą śledzi się z zapartym tchem.

Teatralny RakOFFiec 2012 będzie czymś w rodzaju forum wymiany myśli - także tych wyłamujących się ze schematów, niepokornych i twórczych - pomysłów na to, czym dzisiaj może być teatr.

Program:

23.03 Piątek, g. 19.00
Encyklopedia duszy rosyjskiej, Teatr Nowy, Kraków
bilety: 15 zł

24.03 Sobota, g. 19.00
Alien, Teatr Palmera Eldritcha, Poznań
bilety: 10 zł

25.03 Niedziela, g. 17.00
Parady, Teatr Stacja Bukownica, Bukownica koło Grabowa nad Prosną
wstęp wolny

25.03 Niedziela, g. 19.00
Orlando, Scena Off de Bicz, Sopot
bilety: 10 zł

27.03 Wtorek, g. 19.00
Potomek, Imperatyw Teatralny, Warszawa
bilety: 10 zł

Organizatorzy ogłaszają także konkurs na recenzję teatralną z jednego z festiwalowych spektakli. Konkurs adresowany jest do studentów. Oceniane będą teksty długości od 1000 do 3 600 znaków, czyli max. 2 strony znormalizowanego maszynopisu (czcionka Times New Roman), dokument RTF lub DOC. Prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem. Prosimy również o podanie numeru telefonu.

Czekamy na recenzje do 28 marca. Wyniki zostaną ogłoszone 30 marca 2012 r na stronie internetowej DK „Rakowiec”. Na laureatów czekają 3 podwójne zaproszenia na koncert Grupy MoCarta w Domu Kultury Rakowiec 2 kwietnia o godz. 19.00. Nagrodzone prace zostaną również opublikowane na stronie www.rakowiec.art.pl.

Teksty nadsyłajcie na adres: rakoffiec@gmail.com

ip

Słowa kluczowe: festiwal teatrów offowych teatralny rakoffiec warszawa program konkurs na recenzję
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Brave Kids 2018 - finał
Odważne dzieci w finałowym spektaklu Brave Kids 2018 [FOTO]

Zobacz, jak wyglądały gruzińskie tańce, popisy akrobatyczne i cyrkowe we Wrocławiu.

Ara Malikian
Zbliża się 15. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera Warszawa

Święto kultury i sztuki żydowskiej corocznie przyciąga na Plac Grzybowski 60 tysięcy widzów.

Up to Stage
Up To Stage by Egurrola - zobacz etiudy taneczne w Warszawie Warszawa

Zbliża się 10. edycja wyjątkowego tanecznego widowiska!

Polecamy
Jacy jesteśmy w łóżku? O polskim seksie na wesoło!
Jacy jesteśmy w łóżku? O polskim seksie na wesoło! Warszawa

Czy dla naszych łóżkowych osiągnięć ma znaczenie fakt, że wiedzieliśmy jak obalić komunizm? Czy Kopernik, Chopin, Wałęsa i papież to nasz cały wkład w seksualną historię świata? Czy to, że Adam Małysz przeleciał niejedną skocznię jest dla nas inspiracją w naszej erotycznej drodze przez życie?

V Festiwal Teatrów Studenckich startuje w lipcu. Już dziś zarezerwuj darmową wejściówkę na wydarzenie
V Festiwal Teatrów Studenckich startuje w lipcu. Już dziś zarezerwuj darmową wejściówkę na wydarzenie Warszawa

W dniach 10-12 lipca w Warszawie odbędzie się V Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich objęty honorowym patronatem Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej.

Ostatnio dodane
Brave Kids 2018 - finał
Odważne dzieci w finałowym spektaklu Brave Kids 2018 [FOTO]

Zobacz, jak wyglądały gruzińskie tańce, popisy akrobatyczne i cyrkowe we Wrocławiu.

Ara Malikian
Zbliża się 15. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera Warszawa

Święto kultury i sztuki żydowskiej corocznie przyciąga na Plac Grzybowski 60 tysięcy widzów.

Kupony i kody rabatowe