Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Widzowie będą mieli okazję towarzyszyć Alicji w podróży po krainie czystej fantazji, podczas której dziewczynka uczy się konsekwencji w dążeniu do celu, umiejętności wyrażania swoich opinii w sposób nieurażający rozmówcy, który reprezentuje inne poglądy. Pobyt w magicznej krainie jest też dla Alicji i dla naszych młodych widzów lekcją odróżniania dobra od zła, słusznych racji od egoistycznych kaprysów. Pełen humoru spektakl operuje środkami teatru formy, które oddają niezwykłość świata, który zrodził się w nieograniczonej wyobraźni Lewisa Carrolla. „Alicję po drugiej stronie lustra” napisał dziesięć lat później niż „Alicję w Krainie Czarów”.

Bohaterka powieści jest na swój sposób podwójna, ponieważ za jej pierwowzór posłużyły już dwie dziewczynki – dwudziestoletnia wówczas Alice Liddel, dla której i o której Carroll napisał pierwszą część przygód Alicji oraz kilkuletnia znajoma autora, Alice Raikes. „Alicja po drugiej stronie lustra” z jednej strony jest więc opowieścią o wizycie małej dziewczynki w magicznej krainie zamieszkałej przez niezwykłe postaci, z drugiej zaś to walka o to, aby nie dorosnąć i nie stracić przynależnej dzieciom wyobraźni. Te dwie płaszczyzny utworu sprawiają, że jest on atrakcyjny również dla starszych widzów – młodzieży i dorosłych, zupełnie nie tracąc przy tym siły oddziaływania na najmłodszych.

Spektakl rekomndowany dla dzieci od 7. roku życia.

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w teatrze spektakl Alicja po drugiej stronie lustra (Teatr Polonia, Warszawa). Sprawdź seanse.
  • Teatr Polonia, Marszałkowska 56, Warszawa
    czwartek, 4 kwietnia: 19:00 (TEATR POLONIA)

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Alicja po drugiej stronie lustra.

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Alicja po drugiej stronie lustra (Teatr Polonia, Warszawa).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Alicja po drugiej stronie lustra (Teatr Polonia, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Alicja po drugiej stronie lustra (Teatr Polonia, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Alicja po drugiej stronie lustra (Teatr Polonia, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Głębszy w odsłonie
Głębszy w odsłonie Warszawa

Spektakl śmieszny, jak śmieszne bywają absurd i groteska życia, ale i poważny, jak poważne są zmagania wrażliwych ludzi z niewrażliwym światem.

Agnieszka Glińska reżyseruje "Iluzje" I.Wyrypajewa
Agnieszka Glińska reżyseruje "Iluzje" I.Wyrypajewa Warszawa

Polska prapremiera odbędzie w Teatrze Na Woli.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!