Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Sceniczna opowieść o Witoldzie Gombrowiczu, w której Jerzy Jarocki śledzi nie tyle jego życiorys, ile duchową biografię. W wybranych przez siebie utworach szuka śladów Gombrowiczowskich zmagań z własną tożsamością; czasem śmiesznych a czasem dramatycznych walk o godne miejsce własnego "ja" pomiędzy ludźmi. Na tym przykładzie Jarocki ukazuje kruchość i zagadkowość losu człowieka. zawieszonego, wedle słów samego Gombrowicza, między Młodym a Bogiem.

Jerzy Jarocki wykorzystał następujące utwory Witolda Gombrowicza: Dziewictwo; Ferdydurke; Iwona, księżniczka Burgunda; Testament. Rozmowy z Dominique de Roux; Dzienniki; Operetkę I; Historia; Przewodnik po filozofii w sześć godzin i kwadrans (Guide de la philosophie en six heures un quart w tłumaczeniu Bohdana Barana); ponadto: fragment książki Rity Gombrowicz Gombrowicz w Europie 1963-1969 (Gombrowicz en Europe. Témoignages et documents 1963-1969 w przekładzie Oskara Hedemanna oraz Maryny Ochab, Julii Juryś, Wojciecha Karpińskiego, Jerzego Jarzębskiego); fragmenty Listu pożegnalnego do ojca J.M. Perrin, dominikanina, 1942 Simone Weil (Lettre au Père Perrin w przekładzie Czesława Miłosza).


Feliks Warszawski 2004 dla Jerzego Jarockiego za reżyserię
Feliks Warszawski 2004 dla  Ewy Wiśniewskiej za główną rolę kobiecą
Nagroda im. Aleksandra Zelwerowicza dla Mariusza Bonaszewskiego za główną rolę męską

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Błądzenie.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Błądzenie (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Błądzenie (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Błądzenie (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Błądzenie (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Dobrze się kłamie - spektakl
Polskie gwiazdy w spektaklu "Dobrze się kłamie" w Teatrze Studio Buffo Warszawa

Teatr zaprasza na przedstawienie na podstawie kinowego przeboju.

Akademia 1212
Teatr Polski we Wrocławiu: Akademia 1212 działa online

Materiały edukacyjne można już przeczytać w sieci.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.