Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Scenariusz "Chopina w Ameryce" oparty jest na pomyśle Stanisława Dygata oraz Andrzeja Jareckiego, którzy w książce F. Hoesicka "Chopin" przeczytali, że po przyjeździe do Paryża kompozytor miał poważne kłopoty finansowe, z powodu których zdecydował się na wyjazd do Ameryki w celach zarobkowych. Do wyjazdu nie doszło, ale powstało przedstawienie. Jego autorzy zastanawiają się, co by było gdyby Chopin jednak wyjechał do Ameryki...

Scenariusz jest z gatunku biografical fiction. To świat, w którym wszystko jest możliwe. Są tu więc Indianie, cowboye i włoska mafia, Las Vegas i Hollywood. Motorem napędowym akcji jest próba "przejęcia" genialnego muzyka przez Murzynów, Chińczyków, Żydów, Włochów, Indian, itd., którzy w przynależności kompozytora do swojej nacji, dostrzegają potencjalne korzyści...

"Chopin w Ameryce" - mówiąc najkrócej - to przygody Chopina w Ameryce, skonfrontowanego z powszechnymi archetypami, symbolami, kliszami, przez które postrzegamy ten kraj.

Spektakl ma atrakcyjną formę muzycznego crazy show. Niekiedy w klimacie filmowych prób Mela Brooksa, niekiedy Woody'ego Allena czy grupy Monthy Pythona. To rodzaj kabaretowo-muzycznej zabawy na bardzo dobrym poziomie muzycznym.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Chopin w Ameryce.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Chopin w Ameryce (Teatr AT Collegium Nobilium, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Chopin w Ameryce (Teatr AT Collegium Nobilium, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Chopin w Ameryce (Teatr AT Collegium Nobilium, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Chopin w Ameryce (Teatr AT Collegium Nobilium, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Oszuści - Och Teatr Warszawa
"Oszuści" w gwiazdorskiej obsadzie i reżyserii Jana Englerta na scenie Och-Teatru Warszawa

Wystąpią: Michalina Łabacz, Gabriela Muskała, Beata Ścibakówna, Piotr Grabowski, Filip Pławiak i Zbigniew Zamachowski.

Lily - spektakl Och Teatr
"Lily" - komedia kryminalna w reżyserii Krystyny Jandy w Och-Teatrze [FOTO]

Premiera spektaklu już 23 lutego! Zobaczcie zdjęcia z próby!

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.