Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Największe przeboje Leonarda Cohena – t.j.  Sisters of Mercy, Tower of Song, Hallelujah, czy The Future  - spotkają się z balladami Jaromira Nohavici, m.in.: Potulní kejklíài, A¾ to se mnu sekne, Kdy¾ mì brali za vojáka, Zítra ráno v pìt. Warto również dodać, że wszystkie utwory zostały przetłumaczone na język polski.

Reżyser o spektaklu:  (…) Od 7 lat noszę się z pomysłem przedstawienia, w którym chciałbym zderzyć dwóch gigantów piosenki, a mianowicie Leonarda Cohena i Jaromira Nohavicę. Obaj, kiedy ich pierwszy raz usłyszałem, Cohena w roku 1981 podczas kręcenia „Człowieka z żelaza”, a Nohavicę 7 lat temu w Komorowie, też podczas kręcenia tym razem dla teatru TV sztuki „Dobrze” Tomasza Mana, poczułem się w owych momentach powalony i ubezwłasnowolniony, niczym Cohen kiedy zobaczył kąpiącą się na dachu swoją Dalilę (…)

W obsadzie spektaklu zobaczymy zarówno wielkich artystów, jak i młodych, uzdolnionych aktorów. Oprawą muzyczną zajął się Janusz Stokłosa, a ruchem scenicznym - Janusz Józefowicz: (…) Wystarczy powiedzieć, że przed laty widzowie w teatrze Ateneum stali od 5 rano, zakładając komitety kolejkowe by dostać bilety na Brela, Hemara, Wysockiego w reżyserii Wojtka Młynarskiego, a pomagali mu w tym dwaj młodzi chłopcy – Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa. Wtedy po raz pierwszy się w nich zakochałem, a ja w miłości jestem wierny… – dodaje Marian Opania.

Zdjęcia ze spektaklu

Najciekawsze zdjęcia ze spektaklu Cohen - Nohavica (Studio Buffo, Warszawa).

Cohen - Nohavica (1)

Cohen - Nohavica - plakat

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Cohen - Nohavica (Studio Buffo, Warszawa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Cohen - Nohavica.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Cohen - Nohavica (Studio Buffo, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Cohen - Nohavica (Studio Buffo, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Cohen - Nohavica (Studio Buffo, Warszawa).
Premiery teatralne
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
"Werter w Nowym Jorku" - premiera w Wytwórni
"Werter w Nowym Jorku" - premiera w Wytwórni Warszawa

Jego Piccard jest reprezentantem świata doczesnego, demiurgiem, który wymyśla i stwarza Wertera. Fascynuje się nim jak płodem własnej wyobraźni.

W samą porę - Mrożek
W samą porę - Mrożek Warszawa

Po przeczytaniu w liceum lektury obowiązkowej pt. „Tango” Sławomira Mrożka, nie każdy student (no, może za wyjątkiem tego z wydziału polonistycznego) będzie miał ochotę wybrać się do teatru na jakąkolwiek sztukę tego autora. A to błąd! Przy klasyce bowiem zwykle można się doskonale bawić. A dramaty Mrożka takie jak: „Czarowna noc” i „Męczeństwa Piotra Ohey’a” mają jeszcze wiele płaszczyzn do odczytania.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!