Spektakle, przedstawienia

Bilety na spektakl

Kup bilety na Czarna komedia. Bilety do kupienia online na następujące dni:

Bilety dostarcza:

Opis spektaklu

“Czarna komedia” Petera Schaffera to jedna z najczęściej grywanych komedii na świecie. Fenomen tego przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice: kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie jakby w ich świecie panowała jasność, kiedy jednak na scenie zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie „wpadają w ciemność” i poruszają się po omacku, stąd komiczność sytuacji i całe serie pomyłek.

Opis spektaklu

Młody, dobrze zapowiadający się rzeźbiarz staje przed podwójną życiową szansą. Tego samego dnia, w jego mieszkaniu ma się pojawić słynny milioner, koneser sztuki, zainteresowany kupnem jego prac, a także przyszły teść - groźny Pułkownik. Na obu powinien zrobić piorunujące wrażenie. Chcąc więc zaprezentować się jak najlepiej, pożycza z mieszkania nieobecnego przyjaciela stylowe meble. I pewnie wszystko poszłoby gładko, gdyby…nagle nie zgasło światło. Awaria wywołuje lawinę niespodziewanych zdarzeń. W ciemnościach spotykają się wszyscy oczekiwani oraz kilku, dość niespodziewanych gości. Wymagająca angielska narzeczona wraz z papciem - niezrównoważonym wojskowym; nieznosząca sprzeciwu kochanka; sąsiadka - stara panna, amatorka śpiewania psalmów i wyskokowych trunków; sąsiad gej - uroczy, zmanierowany, wykwintny i podkochujący się w głównym bohaterze. Do tego wszystkiego elektryk, którego nietrudno pomylić z milionerem i wreszcie milioner, którego dość łatwo można wziąć za pracownika elektrowni.

“Czarna komedia” Petera Schaffera  to jedna z najpopularniejszych komedii na świecie. Ta, grana w Teatrze Kamienica będzie jednak niezwykła,
bo jubileuszowa. W tym roku mija bowiem 50 rocznica pierwszej, polskiej prapremiery (29.09.1968), w której grali m.in. Jan Nowicki, Anna Seniuk i Zdzisław Maklakiewicz.

W spektaklu wystąpią: Mateusz Damięcki, Jan Wieczorkowski, Marieta Żukowska/Marta Wierzbicka, Elżbieta Jarosik, Andżelika Piechowiak/Anna Maria Jarosik, Tomasz Sapryk, Jacek Lenartowicz/Piotr Zelt, Jacek Kopczyński/Albert Osik.

Premiera 17 września 2018 roku w Teatrze Kamienica.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Czarna komedia (Teatr Kamienica, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Czarna komedia (Teatr Kamienica, Warszawa).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Czarna komedia (Teatr Kamienica, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Czarna komedia (Teatr Kamienica, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Czarna komedia (Teatr Kamienica, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Rosyjskie łabędzie w Polsce
Rosyjskie łabędzie w Polsce Warszawa

Cóż bardziej kobiecego niż zwiewna baletnica? Okazuje się, może to być zwiewny mężczyzna. Udowadniają to spektakle w wykonaniu Sanktpetersburskiego Państwowego Baletu Męskiego Walerija Michajłowskiego. Zespół wystąpi 9 kwietnia w Sali Kongresowej w Warszawie. Tancerzy będzie można również zobaczyć w Chorzowie (8.04) oraz Płocku (10.04).

"Metro" piękne, osiemnastoletnie
"Metro" piękne, osiemnastoletnie

Tego jeszcze nie było w historii polskiego teatru! Pierwszy polski musical - "Metro" - 30 stycznia 2009 r. kończy 18 lat.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!