Spektakle, przedstawienia
meczenstwo866dd94121958dd509149928c2fe1e49.jpg

Czarowna noc. Męczeństwo Piotra Ohey

Ocena:

Opis spektaklu

Mrożek w Teatrze Współczesnym ...to już tradycja. Żaden z autorów polskich, czy też obcych, nie doczekał się na naszej scenie tylu premier, co właśnie Mrożek, było ich - dziesięć. Ich prezentacja zaczęła się równo czterdzieści lat temu kompozycją dwóch jednoaktówek ... Czarownej nocy i Zabawy.

Zabawę przypomnieliśmy już widowni w roku 1988. A tym razem zapraszamy na Czarowną noc ( hotelowe perypetie dwóch panów na delegacji) i na - rzadko goszczące na scenach - Męczeństwo Piotra Ohey'a (o strasznych skutkach " zagnieżdżenia się" w mieszkaniu pewnej rodziny ... tygrysa-ludojada).

Są to dwa żarty sceniczne, dwie krótkie formy teatralne, których Mrożek jest mistrzem i to mistrzem - jak dotąd - niedościgłym. Można je odbierać jak czystą zabawę, ale kto chce dostrzeże w nich cierpki humor i filozoficzną refleksję. O tym, że utwory Mrożka nic a nic się nie starzeją, a wręcz przeciwnie - z upływem czasu nabierają szlachetnej patyny nowych znaczeń, świadczy choćby świeży, bo w styczniu tego roku, wielki triumf innych jego dwóch jednoaktówek na scenie legendarnego off-off broadwayowskiego teatru LaMaMa w Nowym Jorku.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Czarowna noc. Męczeństwo Piotra Ohey (Teatr Współczesny, Warszawa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Czarowna noc. Męczeństwo Piotra Ohey.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Czarowna noc. Męczeństwo Piotra Ohey (Teatr Współczesny, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Czarowna noc. Męczeństwo Piotra Ohey (Teatr Współczesny, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Czarowna noc. Męczeństwo Piotra Ohey (Teatr Współczesny, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Czarowna noc. Męczeństwo Piotra Ohey (Teatr Współczesny, Warszawa).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Beata Śliwińska
Beata Śliwińska o aktorstwie w dobie koronawirusa [WYWIAD]

Aktorka opowiedziała nam o życiu w czasie kwarantanny, treningach domowych i powrocie do normalności.

Niespodzianka - Teatr Kamienica
Teatr Kamienica świętuje jubileusz spektaklem "Niespodzianka" [FOTO] Warszawa

Zobaczcie zdjęcia z widowiskowej i dynamicznej komedii.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.