Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Inscenizacją najważniejszego dramatu XX wieku Teatr Narodowy włącza się w światowe obchody setnej rocznicy urodzin Samuela Becketta. Antoni Libera, reżyser przedstawienia, jest wybitnym znawcą twórczości Becketta. Swoje beckettowskie inscenizacje przygotowuje zgodnie ze wskazówkami Autora, którego znał osobiście.
 
opinie o spektaklu:

"Zbigniew Zamachowski gra potworne zmęczenie i fizyczny ból; naturalna witalność aktora jest co chwila dramatycznie łamana. Wojciech Malajkat demonstruje resztki nadziei na usensownienie świata wbrew pewności, że wszystko jest absurdem. Jerzy Radziwiłowicz gra pusty patos króla, który zaraz będzie żebrakiem. Jarosław Gajewski - myślotok wylewający się bez celu z człowieka automatu, mądrość sprasowaną w starą płytę puszczaną w kółko. Kwartet tych czterech głosów brzmi mocno i bogato, choć nie brak w nim "boskich dłużyzn". Reżyser nie szuka nowej interpretacji, pokornie ogranicza się do cyzelowania szczegółów. Ma rację: wizerunek ludzkich żuczków, śmiesznych i godnych litości pod obdartym z liści drzewem i lodowatym księżycem - szczególnie wymowny na wielkiej, pustej scenie - wciąż warto przypominać ludzkości, co już zbyt pewnie poczuła się w swojej codziennej dreptaninie."
"Wciąż warto czekać na Godota"
Jacek Sieradzki
Przekrój nr 29/20.07
21-07-2006

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Czekając na Godota (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Czekając na Godota.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Czekając na Godota (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Czekając na Godota (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Czekając na Godota (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Czekając na Godota (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Laura Breszka
Gwiazdy na premierze spektaklu "Cud" [FOTO]

W warszawskim Teatrze Capitol odbyła się premiera najnowszej komedii. Zobaczcie zdjęcia!

Akt rÃłwnoległy - premiera spektaklu
Gwiazdy na premierze spektaklu "Akt równoległy" Olafa Lubaszenki [FOTO] Warszawa

Zobaczcie zdjęcia z uroczystości w Teatrze Capitol w Warszawie.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.