Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Spektakl na jubileusz Stanisławy Celińskiej. Kunszt jej aktorstwa.
W "Grace i Glorii" Stanisława Celińska gra właścicielkę podupadłej farmy, gdzieś na dalekiej amerykańskiej prowincji - kobietę prostą, ale mądrą, która mimo nieudanego życia zachowała wiarę w nie, także siłę i odporność. Tom Ziegler tworzy psychologiczne studium dwóch kobiet - tytułowych Grace i Glorii (w tej drugiej roli Lucyna Malec), które wszystko różni - sytuacja życiowa, wykształcenie, spojrzenie na świat - a które jednak w obliczu ostatecznych doświadczeń osiągają porozumienie. Odchodząca Grace momentami staje się dziewczęca i radosna (jak pamiętna Agnisia Celińskiej w "Nocach i dniach"), by po chwili stać się zgorzkniałą i trudną w kontakcie chorą. Rola Stanisławy Celińskiej wbija w fotel i zostaje w pamięci. Na długo.


opinie o spektaklu:

"Stanisława Celińska z ogromnym wyczuciem wcieliła się w kobietę pełną pokory wobec świata jako dzieła Stwórcy".
(Jan Bończa-Szabłowski, Rzeczpospolita)

"Spod tekstu prześwituje historia samej artystki (Stanisławy Celińskiej), która potrafiła zacząć od początku w chwili największego załamania".
(Joanna Derkaczew, Gazeta Wyborcza)

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Grace i Gloria (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Twórcy spektaklu

Jerzy Rudzki Jerzy Rudzki Scenografia

Obsada spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Grace i Gloria.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Grace i Gloria (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Grace i Gloria (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Grace i Gloria (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Grace i Gloria (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Bharati - megawidowisko z Bollywood!
Bharati - megawidowisko z Bollywood!

Udaj się w spektakularną podróż do kulturowego serca jednego z najbardziej tajemniczych i fascynujących miejsc na Ziemi – Indii, uczestnicząc w największej w historii produkcji z Bollywood!

Teatr Polskiego Radia nagradza Lipowską
Teatr Polskiego Radia nagradza Lipowską

Znana z serialu "M jak miłość" aktorka, Teresa Lipowska, została nagrodzona przez Teatr Polskiego Radia Wielkim Splendorem.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!