Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Jean-Claude Carriére jest bez wątpienia najsłynniejszym z żyjących scenarzystów świata. Współpracował z Louisem Buòuelem przy jego najsłynniejszych filmach: "Dziennik panny służącej", "Piękność dnia", "Dyskretny urok burżuazji", "Mroczny przedmiot pożądania". Napisał też scenariusze do takich obrazów jak "Nieznośna lekkość bytu", "Valmont", "Cyrano de Bregerac". W latach 80. współpracował z Peterem Brookiem nad teatralną i telewizyjną, znaną także w Polsce wersją "Mahabharaty - wielkiej historii ludzkości", opartej na starożytnym eposie indyjskim. Poza tak gigantycznymi przedsięwzięciami lubi bawić się także mniejszymi formami teatralnymi, wykazując szczególne upodobanie do absurdu i czarnego humoru.
 
W dwóch jednoaktówkach, które składają się na jego wieczór w Teatrze Prezentacje widać to jak na dłoni. "Rozmowa" - niezwykle dziś aktualna, aluzyjna sztuka o agentach, teczkach i donosach swoim klimatem przypomina nieco "Policję" Sławomira Mrożka; jest śmieszna i straszna zarazem, szczególnie w naszym kraju, wciąż targanym lustracyjnymi aferami. Z kolei "Pląska" to niezwykle zabawna, doprowadzona do granic absurdu á la Ionesco sytuacja męsko-damska oparta na grach językowych, traktująca o niemożności porozumienia. Obie są na pozór lekkie, obie jednak mocno dają widzom do myślenia. W "Rozmowie" wystąpi Henryk Talar, w "Pląsce" Grażyna Wolszczak. Obie sztuki łączy partnerujący im Paweł Tucholski, również świetnie znany z teatru, ról filmowo-telewizyjnych i niebanalnych wykonań piosenki aktorskiej.
 

 

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Gry pozorów (Teatr Scena Prezentacje, Warszawa).

Twórcy spektaklu

Marcin Stajewski Marcin Stajewski Scenografia
Romuald Szejd Romuald Szejd Reżyser

Obsada spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Gry pozorów.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Gry pozorów (Teatr Scena Prezentacje, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Gry pozorów (Teatr Scena Prezentacje, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Gry pozorów (Teatr Scena Prezentacje, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Gry pozorów (Teatr Scena Prezentacje, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Kobiety niedoskonałe?
Kobiety niedoskonałe? Warszawa

Opowieść o romantycznej, płomiennej pisarce, o tym jak pnie się po szczeblach kariery zawodowej oraz o sposobach walki z problemami.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!