Spektakle, przedstawienia
halloc6220966599299824b9f74820d7a0a86.jpg

Hallo Szpicbródka Autor sztuki: Ludwik Starski

Ocena:

Opis spektaklu

Teatrzyk rewiowy „Czerwony Młyn” przeżywa kryzys, właściciel nie ma pieniędzy na wypłacenie pensji pracownikom. Kiedy komornik wręcza dyrektorowi nakaz zajęcia majątku teatralnego, niespodziewanie pojawia się elegancki dżentelmen inżynier Fred Kampinos i proponuje swoją pomoc…

Premiera „Hallo Szpicbródka” jest zaplanowana na 16 grudnia 2012 roku i będzie kulminacją obchodów jubileuszu sześćdziesięciopięciolecia Teatru Syrena.

Film Janusza Rzeszewskiego i Mieczysława Jahody był wielkim przebojem ponad trzydzieści lat temu, a role Ireny Kwiatkowskiej, Gabrieli Kownackiej, Ewy Wiśniewskiej, Piotra Fronczewskiego i Wiesława Michnikowskiego zapisały się na trwałe w pamięci widzów. Nasza teatralna wersja – oddając co należne dziełu pióra Ludwika Starskiego – zostanie przystosowana do potrzeb, możliwości i wymogów machiny dzisiejszego teatru – zarówno pod względem artystycznym,
jak i technicznej realizacji. Fabuła utworu jest osadzona w przedwojennej Warszawie, czasach, których wspomnieniu towarzyszy dzisiaj nostalgia i uśmiech. Pamiętając o tym, nie chcemy być sentymentalni. Zakładamy przygotowanie przedstawienia opartego na dynamicznej akcji, przebojowych piosenkach i błyskotliwych dialogach.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Hallo Szpicbródka.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Hallo Szpicbródka (Teatr Syrena, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Hallo Szpicbródka (Teatr Syrena, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Hallo Szpicbródka (Teatr Syrena, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Hallo Szpicbródka (Teatr Syrena, Warszawa).
  • Ważmy słowa! [0]
    widziałam
    2013-03-20 17:47:44
    Duch się raczej nie ucztuje na "halloszpicbródce" chyba, że jest to duszek halloween.
  • Re: praca teatralna [0]
    Odpowiedź na: praca teatralna
    widziałam
    2013-03-20 17:41:48
    Trudno sie nie zgodzić. Na plus kilku wyrazistych aktorów (ale też nie równa gra: od kreacji po dno) i choreografia bez wstydu/ Reszta tak na siłę wydumana aż żal, że scenariusz odszedł od pierwowzoru w strone tanich sztuczek reżysera bez pomysłu.
  • praca teatralna [1]
    szymon
    2012-12-18 03:25:43
    Cóż...ekspresjonizm niemiecki lat 20tych zawładnął wyobrażnią reżysera. Wszystko jest czarno-białe, manieryczne, wtórne, niesymetryczne. A przecież Warszawa międzywojnia była Paryżem Wschodu. Więc gdzie purpura, róż, paleta barw i nastrojów??? Przedstawienie jest nieprawdziwe w klimacie, nieautentyczne i nudne!!!No i w teatrze rozrywkowym grzech podstawowy- nie jest dowcipne. Ale wróćźmy do teatralności. To nawet nie jest temat do dyskusji. Jeśli cokolwiekl wie o teatrze, to przyzna rację. Szymon
  • Super przedstawienie!!! [0]
    małgosiawl
    2012-12-17 21:28:08
    Fantastyczne przedstawienie, kapitalne dialogi i wyrafinowany żart. Muzyka ... to magia dźwięków. Wykonania solowe też super. Polecam obejrzenie spektaktu, który jest ucztą dla ducha.
Polecamy
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Beata Śliwińska
Beata Śliwińska o aktorstwie w dobie koronawirusa [WYWIAD]

Aktorka opowiedziała nam o życiu w czasie kwarantanny, treningach domowych i powrocie do normalności.

43. Przegląd Piosenki Aktorskiej
43. Przegląd Piosenki Aktorskiej - ogłoszono program koncertów i spektakli

PPA odbędzie się w dniach 24 marca - 2 kwietnia 2023 we Wrocławiu.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.