Spektakle, przedstawienia
plakate0c65ad050840d35e5f37dbf75952a67.jpg

Ja, Feuerbach Autor sztuki: Tankred Dorst | Ich, Feuerbach

Ocena:

Opis spektaklu

"Ja, Feuerbach" – niemal monodram - zawsze było popisem najwybitniejszych aktorów. W 1990 roku rolę tę zagrał Tadeusz Łomnicki, tworząc jedną ze swoich najlepszych kreacji. Dziś roli tej podejmuje się Piotr Fronczewski, godny następca Łomnickiego.

"Ja, Feuerbach" - głośna współczesna sztuka niemieckiego dramatopisarza i reżysera Tankreda Dorsta. Jej autor w przejmujący sposób przedstawia w niej dramat wybitnego aktora „starej daty”, który po latach przerwy postanawia wrócić na scenę (w tej roli Piotr Fronczewski). Jest to przenikliwa opowieść o sztuce zaczynania od początku – o dylematach i rozterkach każdego powrotu, który równie dobrze może być zwycięstwem, co klęską.

Zdjęcia ze spektaklu

Najciekawsze zdjęcia ze spektaklu Ja, Feuerbach (Teatr Ateneum, Warszawa).

Ja, Feuerbach (21)

Ja, Feuerbach - plakat
Fot. Bartek Warzecha
Fot. Bartek Warzecha
Ja, Feuerbach  - Zdjęcie nr 4
Ja, Feuerbach  - Zdjęcie nr 5

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Ja, Feuerbach (Teatr Ateneum, Warszawa).

Twórcy spektaklu

Marcin Stajewski Marcin Stajewski Scenografia

Obsada spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Ja, Feuerbach.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Ja, Feuerbach (Teatr Ateneum, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Ja, Feuerbach (Teatr Ateneum, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Ja, Feuerbach (Teatr Ateneum, Warszawa).
  • Feuerbach to jednak nie wodewil [0]
    WJ
    2013-02-21 21:40:34
    Lata lecą i niestety (z zastrzeżeniem, że oglądając Łomnickiego byłem sporo młodszy) zauważam, że ta konwencja i ten tekst zaczęły się starzeć. Poza tym, z całym szacunkiem dla Piotra Fronczewskiego, wydaje się jakby tą rolą chciał odreagować swe wieloletnie dominujące komediowe emploi, które ciąży na nim powodując m.in. powtarzalną modulację głosu, nieco przesadzoną, jakby nachalną, pozbawaiając rolę subtelności tak istotnej dla kogoś kto gra człowieka na krawędzi szaleństwa, kórej to roli jednym z celów jest dać widzowi zadowolenie z możliwości dostrzeżenia cienkiej linii między "normalnością" a szaleństwem właśnie. Ale linii cienkiej, nie boleśnie czytelnej. Jest to wszystko nieco gruboskórne, jakby "ztabloidyzowane" na potrzeby mniej wyrobionego widza. A mimo wielu młodych twarzy, sporo widowni to ludzie starsi, wychowani na nie tak wodewilowym teatrze. Trochę jest ten komentarz prowokacyjny, ale nie został wymyślony wyłącznie dla hecy.
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Średniowiecze powróci podczas Jarmarku Jadwiżańskiego
Średniowiecze powróci podczas Jarmarku Jadwiżańskiego

4 października na terenach wokół Zamku w Leśnicy odbędzie się Jarmark Jadwiżański. W planach są widowiskowe pojedynki zaciężnych rycerzy, pokazy tańca historycznego, strzelania z łuku i terenowe gry miejskie.

Świat trzy grosze wart
Świat trzy grosze wart Warszawa

Prolog i monolog wykonuje krakowski bard Mirosław Czyżykiewicz. Śpiewa, aż ciarki przechodzą po plecach. Nie można sobie wymarzyć lepszego początku ani zakończenia.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!