Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Wielka Emigracja to jedno z największych duchowych doświadczeń Polaków, fundament dla ukształtowania się polskiej tożsamości nowoczesnej. Emigracja popowstaniowa to również bezprecedensowe w Europie zjawisko „kultury samotnych mężczyzn” – przebywających poza krajem poetów i żołnierzy. Jak myśleli i co czuli? Jak reagowali na nową rzeczywistość i jak próbowali ją uwewnętrznić? Jak dochodzili do świadomości bycia emigrantami i jak stan ten sami określali?

Fantazmaty polityczne i emigracyjna codzienność, sekciarstwo i religijne szaleństwa, skandaliczne upadki wielkich bohaterów i zwykłych żołnierzy, choroby, nędza, nałogi, uzależnienia… To drugi biegun walki Mickiewicza ze Słowackim o rację stanu i rangę sztuki, tragicznych losów Chopina i Norwida, religijnych zrywów Towiańskiego.

W Klubie Polskim po raz pierwszy na scenie obok wielkich romantycznych poetów i bohaterów stają bezimienni, zapomniani, wykluczeni. Poeci i prorocy. Oszuści i mistyfikatorzy. Mesjasze ludzkości i liberałowie. Narodowcy i katolicy. Kim my właściwie jesteśmy?

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenariusz, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Klub Polski (Teatr Dramatyczny - duża scena, Warszawa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Klub Polski.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Klub Polski (Teatr Dramatyczny - duża scena, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Klub Polski (Teatr Dramatyczny - duża scena, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Klub Polski (Teatr Dramatyczny - duża scena, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Klub Polski (Teatr Dramatyczny - duża scena, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Rekolekcje Teatralne
Rekolekcje Teatralne Warszawa

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zapraszaja na drugą edycję Teatralnych Rekolekcji.

"Silence" - spektakl mistrzów pantomimy
"Silence" - spektakl mistrzów pantomimy Warszawa

Najbardziej znany duet pantomimy na świecie, wieloletni aktorzy i współpracownicy Marcela Marceau w przedstawieniu „Silence” już 20 marca o godzinie 19.00 w Teatrze Na Woli.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!