Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Już wkrótce nasza najnowsza produkcja Kraina uśmiechu operetka Franza Lehára. Premiera  19 i 20 maja 2023 roku, o godz. 19:00 w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury.

Adaptacja i inscenizacja na podstawie libretta Viktora Leona, Ludwiga Herzera i Fritza Lohnera-Bedy, w przekładzie Juliana Marii Fontany. Reżyseria i adaptacja - Wojciech Adamczyk, kierownictwo muzyczne - Ruben Silva.

Kraina uśmiechu to najważniejsze dzieło wielkiego twórcy operetki wiedeńskiej – Franza Lehára z 1929 r. Wszystkie arie i duety pochodzące z tej zachwycającej  operetki stały się szlagierami sceny muzycznej, jak np.: Twoim jest serce me…Herbatka sam na sam lub Kto dał nam klucze do miłości bram… Libretto operetki to jedna z najbardziej poruszających historii miłosnych rozgrywających się orientalnej  scenerii Chin i Wiednia czasów belle epoque.

Kraina Uśmiechu nie jest typową operetką. Dzieło Franza Lehára ma więcej wspólnego z poważnymi operami niż operetką. Z drugiej strony w ,,Krainie uśmiechu’’ kompozytor kontynuuje dziedzictwo klasycznej operetki wiedeńskiej.

Mam nadzieję, że stworzyliśmy dla Państwa spektakl uniwersalny - wzruszający i nakłaniający do przemyśleń. Barwne widowisko, z niezwykłą scenografią przygotowaną przez Zuzannę Grzegorowską i kostiumami autorstwa Marii Balcerek, rozbudzi wyobraźnię i stworzy iluzję przeniesienia do innej epoki. Liczę na to, że z końcem spektaklu będą Państwo nucić arie i duety, które nie bez przyczyny stały się wielkimi przebojami sceny operetkowej. – mówi Iwona Wujastyk Dyrektor Teatru.

Kraina uśmiechu będzie intrygującym tytułem w repertuarze teatru zarówno dlatego, że trafi (mam nadzieję) w gusta naszej publiczności, jak też pokaże zupełnie inny obraz operetki. W tym przedstawieniu nie ma happy-endu. Choć nie brakuje sytuacji humorystycznych, to widzom wielokrotnie będą towarzyszyły momenty wzruszenia. Wierzę, że będzie to znakomity spektakl, a Jan Kiepura, dla którego Kraina i postać Su-Czonga była ostatnią rolą filmową, którą zagrał w swoim życiu, byłby z nas dumny!– mówi Jakub Milewski, kierownik artystyczny i odtwórca roli Gustawa.

Spektakl Mazowieckiego Teatru Muzycznego to barwne widowisko, z niezwykłą scenografią i kostiumami z epoki, a największe przeboje operetkowe, które płyną ze sceny na długo pozostaną w sercach widzów.

Libretto: Liza zakochuje się w księciu Su- Czongu. W jednej chwili podejmuje decyzje o poślubieniu ukochanego i wyjeździe do Chin. W romantycznej historii pojawia się w ten sposób drugi temat; spotkania dwóch odmiennych kultur Zachodniej Europy i egzotycznych Chin. W libretcie znajdujemy zapisaną historię fascynacji orientem i próbę międzykulturowego dialogu. Te światy i panujące w nich różnice cywilizacyjne okazują się przeszkodami nie do pokonania. Jednakże twórcy nie pozastawiają Widzów bez nadziei …..

Twórcy:

Reżyseria, adaptacja, ruch sceniczny - Wojciech Adamczyk

Kierownictwo muzyczne - Ruben Silva

Kostiumy - Maria Balcerek

Scenografia, projekcje multimedialne - Zuzanna Grzegorowska 

Choreografia - Zofia Rudnicka

Współpraca dyrygencka, przygotowanie wokalne – Karol Szwech

 

Obsada:

LIZA: Paulina Janczaruk – Czarnecka/ Natalia Rubiś

 

GUSTAW von POTTENSTEIN: Michał Janicki/ Jakub Milewski

 

KSIĄŻĘ SU-CZONG: Dawid Kwieciński/ Sławomir Naborczyk

 

MI: Kamila Goik/ Marta Studzińska

 

HRABIA LICHTENFELS: Marek Lewandowski

 

CZONG: Sławomir Grzymkowski

 

EUNUCH: Witold Wieliński

 

W pozostałych rolach:

Adrianna Jakubowska, Ewa Kijewska, Joanna Olek, Marta Pierzchała, Małgorzata Romańska-Zwierz, Daria Sawczuk, Michał Bronk, Jakub Ciesielski, Przemysław Młyński, Antoni Olszewski, Łukasz Skrobek, Mateusz Teliński

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt dla mediów:

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Kraina uśmiechu.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Kraina uśmiechu (Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Kraina uśmiechu (Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie, Warszawa).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Kraina uśmiechu (Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Kraina uśmiechu (Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Kraina uśmiechu (Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie, Warszawa).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Opera Wrocławska
Opera Wrocławska przenosi spektakle do sieci

W listopadzie za darmo zobaczyć będzie można 5 streamów na żywo.

Dziwaczki - spektakl
Natasza Sołtanowicz o polskich "Dziwaczkach" w Awinionie [WYWIAD]

Jak stworzyć niezależną grupę teatralną i wyjechać z autorskim spektaklem na największy festiwal teatralny na świecie? One tego dokonały!

O nich się mówi