Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Tytułowy Nosorożec ma pecha. Jest od dawna przybity faktem, że nie potrafi… latać. Tak bardzo chciałby być kimś innym, niż jest. Jego dobry znajomy - Wróbel usilnie próbuje mu pomóc w spełnieniu niedorzecznego marzenia. Czy jednak słusznie podtrzymuje jego złudne nadzieje i dlaczego Nosorożec ślepo wierzy w to, co niemożliwe? Czy dokonując określonych wyborów powinien kierować się rozsądkiem czy marzeniem? Czemu nie potrafi zaakceptować siebie takim jakim jest? Czy problemy Nosorożca nie są przypadkiem nam znane? Odpowiedź na te pozornie trudne pytania, zarówno dzieci jak i dorośli znajdą w naszym najnowszym spektaklu na Scenie Kameralnej. Gra aktorów oraz dowcipne piosenki wprowadzają nastrój radosnej zabawy, do której niewątpliwie zostaną wciągnięci widzowie.

Wybitny polski filozof profesor Leszek Kołakowski w 1966 roku napisał książeczkę dla swojej córki. Opowiadanie o pechowym nosorożcu. Jednakże czujna, ówczesna cenzura naszej PRL-owskiej rzeczywistości, nie dopuściła do tego, by utwór, który groził tak złowrogimi skutkami dla całej ludzkości, został ogłoszony. Skonfiskowany tekst leżał więc gdzieś w archiwum. Dopiero po wielu latach, już w nowej rzeczywistości ustrojowej naszego kraju, został wydrukowany w normalnym obiegu dzięki wydawnictwu „Muchomor”.

Swoje przemyślenia profesor Kołakowski zawarł w prostej, uniwersalnej historii, którą wiernie przeniósł na scenę Cezary Domagała, dopisując teksty piosenek z muzyką Krystyny Kwiatkowskiej (kompozytorka m.in. dziecięcego przeboju „Zuzia lalka nieduża”, autorka muzyki do spektaklu edukacyjnego na Dużej Scenie „Wanna Archimedesa”, który od września 2014 wzbogacił ofertę repertuarową Teatru Rampa; przez wiele lat tworzyła także muzyczne programy dla dzieci w Polskim Radiu i TVP).

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w teatrze spektakl Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca? (Teatr Rampa, Warszawa). Sprawdź seanse.
  • Teatr Rampa, ul. Kołowa 20, Warszawa
    piątek, 24 maja: 10:00

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?.

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca? (Teatr Rampa, Warszawa).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca? (Teatr Rampa, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca? (Teatr Rampa, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca? (Teatr Rampa, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Tomasz Kot jako Sex Guru
Tomasz Kot jako Sex Guru Warszawa

"Sex Guru" to rozpustnie śmieszna interaktywna sztuka dla dorosłych

Japońska sztuka teatralna na podstawie serii Resident Evil [WIDEO]
Japońska sztuka teatralna na podstawie serii Resident Evil [WIDEO]

Dzieje się, oj dzieje! Zobacz spektakl pt. "Biohazard: The Stage".

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!