Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Pierwszą premierą Teatru Syrena w Warszawie w sezonie 2022/23 będzie „Matylda” – musicalowa inscenizacja słynnej powieści Roalda Dahla o tym samym tytule. Znana jest już obsada musicalu, próby rozpoczną się na początku maja, a premiera odbędzie się 10 września.

„Matylda” swoją premierę na londyńskim West Endzie miała w 2011 roku, po dwóch latach doczekała się inscenizacji na Broadwayu. Autorem libretta jest Dennis Kelly, a muzykę oraz teksty piosenek napisał znany australijski komik i muzyk Tim Minchin. Spektakl przenosi na polskie sceny dyrektor artystyczny Teatru Syrena Jacek Mikołajczyk – przetłumaczył musical, wyreżyserował jego premierę w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy (koprodukcja z Teatrem Syrena), a teraz przygotowuje warszawską wersję przedstawienia.

„Matylda” opowiada o genialnej dziewczynce o niecodziennych zdolnościach, zaczytanej w książkach, której przyszło wychowywać się w rodzinie bezmyślnie zapatrzonej w ekran telewizora. Tytułowa bohaterka trafia do szkoły rządzonej przez antypatyczną dyrektorkę Agatę Łomot, byłą mistrzynię w rzucie młotem. Na szczęście na szkolnej drodze Matyldy pojawia się również nauczycielka Panna Miodek, która potrafi dostrzec wielki talent dziewczynki.
Obsada syreniej wersji „Matyldy” została wyłoniona w castingach dla profesjonalnych i dziecięcych aktorów. Na scenie przy ul. Litewskiej 3 zobaczymy czołowe nazwiska polskiego musicalu, parę musicalowych debiutantek oraz kilkanaścioro utalentowanych wokalnie, ruchowo i aktorsko dzieci.

Obsada poszczególnych ról:
Matylda: Łucja Dobrogowska/Julia Kołodziejak/Emilia Lasak
Agata Łomot, dyrektorka szkoły: Damian Aleksander/Przemysław Glapiński
Panna Miodek, nauczycielka Matyldy: Edyta Krzemień/Magdalena Placek-Boryń
Pani Kornik, matka Matyldy: Agnieszka Rose/Katarzyna Walczak
Pan Kornik, ojciec Matyldy: Marek Grabiniok/Albert Osik
Pani Pomagała, bibliotekarka: Beatrycze Łukaszewska/Marta Walesiak-Łabędzka
Pozostałe role dorosłe: Paulina Mróz, Kornelia Raniszewska, Marta Skrzypczyńska, Anna Terpiłowska, Maciej Dybowski, Paweł Góral, Piotr Siejka, Wojciech Stolorz, Łukasz Szczepanik
Pozostałe role dziecięce: Michał Cabański, Liam Culbreth, Ada Folentarska, Filip Jakubiak, Martyna Kołodziejska, Bartosz Łućko, Zofia Marchalewicz, Agnieszka Marcinkiewicz, Marta Perzyna, Julia Siudej, Szymon Szczęsny, Julia Szydłowska, Michał Świerczyński, Mikołaj Wachowski, Zuzanna Wąsiewicz, Jan Wieczorek

Twórcami przedstawienia, poza Jackiem Mikołajczykiem (tłumaczenie i reżyseria), są Mariusz Napierała (scenografia i reżyseria światła), Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka (choreografia), Tomasz Jacyków (kostiumy), Tomasz Filipczak (kierownictwo muzyczne i przygotowanie wokalne) oraz Marcin Wortmann (Przygotowanie wokalne dzieci). Plakat do spektaklu zaprojektowała Joanna Rusinek.

Na stronie www.teatrsyrena.pl można już kupować bilety na wrześniowe pokazy „Matyldy”. Przedstawienie będzie realizowane na licencji od Music Theatre International.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Matylda.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Matylda (Teatr Syrena, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Matylda (Teatr Syrena, Warszawa).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Matylda (Teatr Syrena, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Matylda (Teatr Syrena, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Matylda (Teatr Syrena, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
teatr online - Spiskowcy
Kultura Na Widoku: spektakle teatralne za darmo w sieci [WIDEO]

W projekcie Kulturze Na Widoku znajdziemy bogaty wybór spektakli, które można już bezpłatnie i legalnie oglądać w sieci.

Zuchwała historia z zakurzonej pÃłłki
Nadchodzi Ogólnopolski Festiwal Teatralny Pociąg do Miasta - Stacja Miasto 2020

Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-8 sierpnia 2020 w Gdyni.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.