Spektakle, przedstawienia
nasza klasa173766b4a407b6a81b89601ef8cbc28bc.jpg

Nasza Klasa Autor sztuki: Tadeusz Słobodzianek

Ocena: 5

Bilety na spektakl

Kup bilety na Nasza Klasa. Bilety do kupienia online na następujące dni:

Bilety dostarcza:

Opis spektaklu

Spektakl Fundacji Sztuka Dialogu w koprodukcji z Festiwalem Konfrontacje Teatralne w Lublinie "Nasza klasa"  Tadeusza Słobodzianka to niezwykła historia uczniów z jednej klasy. Uczyli się z jednego elementarza, recytowali te same wierszyki, mieli podobne marzenia. Kiedy w ich życie wkroczyła ideologia stanęli przeciwko sobie. "Nasza klasa" jest opowieścią o tym, jak łatwo przyjaźń może zmienić się w nienawiść, a  zabawę zastąpić zbrodnia.

"Nasza klasa" miała prapremierę w The National Theatre w Londynie, gdzie spektakl wyreżyserował Bijan Sheibani. W Polsce "Naszą klasę" wyreżyseruje Słowak Ondrej Spi¹ák, Scenografię zaprojektuje jego rodak Franti¹ek Liptak, kostiumy Jan Kozikowski, a choreografię Anna Iberszer.

Trzeba się nieustannie mierzyć z traumą polsko - żydowskich relacji. Wierzę, że uda się ją pokazać w innym świetle, niejednoznacznie, tragicznie i sprowokować nie tylko namysł, ale również rodzaj katharsis, które nie pozostawi nikogo obojętnym. /Tadeusz Słobodzianek/

"Nasza klasa" nie próbuje nikogo pouczać, to opowiadanie historii, która ma prowokować pytania. Dramat, nawiązując do wydarzeń
we wschodniej Polsce, jest równocześnie historią uniwersalną,  zrozumiałą  wszędzie tam, gdzie pojawiają się głębokie konflikty etniczne, a prywatne życie musi ustąpić wielkiej polityce. /Ondrej Spi¹ák/

Zobacz również:
Premiera studencka>>

Zdjęcia ze spektaklu

Najciekawsze zdjęcia ze spektaklu Nasza Klasa (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Nasza Klasa (17)

fot. Krzysztof Bieliński
Nasza Klasa - Zdjęcie nr 2
Nasza Klasa - Zdjęcie nr 3
Nasza Klasa - Zdjęcie nr 4
Nasza Klasa - Zdjęcie nr 5

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Nasza Klasa (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Nasza Klasa (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Nasza Klasa (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Nasza Klasa (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).
 • Re: wstyd [0]
  Odpowiedź na: wstyd
  kamiko21
  2016-02-17 00:12:29
  Chylę czoła dla Kolegi. Byłem dzisiaj na tym czymś. Możesz wierzyć lub nie, ale na pół godziny przed końcem wyszedłem. Serce mi waliło jak młot. Jak można tak Polaków oczerniać. To powinno być zakazane. Wychodząc chciałem dać świadectwo, że plują Polakom w twarz. Wstydy nie mają tego grać pseudo polacy. Hej!
 • wstyd [1]
  Lukasz
  2015-04-08 20:46:22
  Polują jadem w Polaków cały czas. Jak masz ochotę usłyszeć ze jesteś zdrajcą, gwalcicielem,morderca, katem - to zapraszam.
 • POLAK KATOL MORDERCA [0]
  Raszid
  2014-12-20 17:41:40
  "...opowiadanie historii", "...nawiązanie do wydarzeń we Wschodniej Polsce" co to za głupoty? Słowak jest nie kumaty, więc opiawiada te dyrdymały ale Słobodzianek? skąd Ty się urwałeś? W tym Jenisejsku to chyba nie tylko się urodziłeś! Jaie to mianowicie prawdzwe wydarzenia są kanwą tej sztuki? Niedługo przy takiej polskiej sztuce nasze dzieci nie będą się chciały przyznawać, że są Polakami a po polsku będą mówić tylko dlatego, że w domu się tak mówi! Co to się wyprawia! Teatr to jeszcze pół biedy! Połowa teatromanów to ludzie z przypadku, okazjonalnie zażywający wyższe kultury, snoby pojęcia nie mający o sztuce, ale podniecają się czymkolwiek gorzej jak za lansowanie takich tez biorą się telewizje! Żenada
 • prowokacja = sztuka ? [0]
  odbiorca
  2013-02-09 22:29:04
  Artystycznie nic nadzwyczajnego, momentami nuda, patos. Główne przesłanie: historia okazała się okrutna, bo Polacy to naród prostaków, wiecznie pijanych złodziei, morderców i gwałcicieli a przede wszystkim chorobliwych antysemitów, którzy nienawiść do Żydów wyssali z mlekiem matki (dzieci też naśmiewają się z maltretowanych Żydów). Godny polecenia rzeczywiście, zwłaszcza turystom i znajomym z zagranicy (tekst wyświetlany w j. angielskim).
 • Nikt nie jest z gruntu zły... [0]
  Anna Solecka-Bacia
  2011-10-21 10:20:05
  Nikt nie jest z gruntu zły, nikt też nie jest tylko dobry... Co powoduje,że ziarno zła potwornieje i poraża nie tylko jednostki ,ale tłumy? Co też sprawia,że po dokonanych potwornościach można dalej żyć, jakby nigdy nic? Jak można patrzeć ofierze prosto w oczy, przytulać swoich bliskich? To niepojęte można ujrzeć w spektaklu, który mnie wcisnął w fotel i zamilkłam na długie chwile...Wymienione wyżej aspekty poruszyły mnie najbardziej, choć wiem, że na pierwszym planie znalazły się sprawy konfliktów etnicznych, religijnych itp. Spektakl czysty formalnie, niemal ascetyczny,a tak bogaty osobowościami zapełniającymi przestrzeń sceny, także wszystkimi nieobecnymi już postaciami-w nieustającym dialogu pokoleń... Jestem pełna uznania dla wszystkich twórców tego ważnego zdarzenia teatralnego, które zobaczyłam w Zabrzu, podczas Festiwalu Dramaturgii Krajowej 20.10.1011r.
 • zachęta [0]
  BP
  2011-02-11 21:10:00
  Polecam.Pewne sprawy przejaskrawione. Świetna gra aktorska, choć czasami zaskakuje precyzja opowiadania szczegółow, a możew tak powinno być, daje to większy efekt przedstawienia. Dobry dobor aktorów do poszczególnych postaci. Jeszcze raz polecam. Nie ma dłużyzn pomimo, że spektakl trwa wyjątkowo długo.
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Festiwal Lalka na scenie
Startuje 4. Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych

To coroczne spotkania teatralne dla dzieci i dorosłych z profesjonalnym teatrem ulicznym.

Krytyczny Bang
Krytyczny BANG - Teatr Układ Formalny zaprasza na serial online

Czeka na nas kilka odcinków serialu karykaturalnego z elementami czarnego humoru, futuryzmu i absurdu.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.