Spektakle, przedstawienia

NIKT NIE JEST DOSKONAŁY - komedia brytyjskiego autora Simona Williamsa

Ocena:

Bilety na spektakl

Kup bilety na NIKT NIE JEST DOSKONAŁY - komedia brytyjskiego autora Simona Williamsa. Bilety do kupienia online na następujące dni:

Bilety dostarcza:

Opis spektaklu

NIKT NIE JEST DOSKONAŁY

To komedia, która bawi, śmieszy i nigdy się nie starzeje. W Wielkiej Brytanii, Australii i całej Europie tekst Simona Williamsa „Nikt nie jest doskonały” został uznany za klasykę komedii romantycznej. Autor wpadł na pomysł scenariusza, po rozmowie z własną agentką, która na wieść, że planuje napisać komedię romantyczną skonstatowała:  ależ faceci nie piszą romansów!. I tak na przekór tej opinii autor stworzył postać Leona.

Nikt i nic w życiu Leona nie jest doskonałe, żona odeszła, dorastającą córka Dee Dee zaczęła palić papierosy, a do tego jego ojciec Gus, rubaszny i niesforny pomimo wieku, drażni go swoją ekscentryczną naturą i towarzyskimi ekscesami. Leon jest introwertykiem, nudnym statystykiem, ale posiada talent…. niestety też niedoskonały, bo to talent do pisania romantycznych powieści. To iście niemęskie zajęcie ukrywa pod kobiecym pseudonimem Marty Banbury i bez nadziei na sukces wysyła swoje teksty do kobiecych wydawnictw.

Nikt nie przewidział, że pewnego dnia życie Leona zmieni jeden telefon z wydawnictwa „MJW”- powieść Marty Banbury została nagrodzona w konkursie najlepiej napisanych powieści dla kobiet, za którą autorka może otrzymać ogromną nagrodę… Sic! Cokolwiek by o Marcie Banbury nie mówić, to Marta kobietą nie jest… Szansa uzyskania nagrody może lec w gruzach, chyba że… wyjścia nie ma… Leon musi przebrać się za kobietę!

Na scenach wielu teatrów roi się od takich przebieranek, ale ten popularny gag wciąż bardzo bawi publiczność teatralną i filmową. Przypomnijmy sobie uroczą polską komedię z 1972 roku „Poszukiwany, poszukiwana”, czy genialnego Dustina Hoffmana w filmie „Tootsie”,  albo klasyk „Pół żartem, pół serio”, w którym Jack Lemmon i Tony Curtis, w przebraniu kobiecym, bawili nas do łez, aby w ostatniej sekwencji filmu Joe. E. Brown mógł powiedzieć „NIKT NIE JEST DOSKONAŁY”.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl NIKT NIE JEST DOSKONAŁY - komedia brytyjskiego autora Simona Williamsa (Studio Buffo, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu NIKT NIE JEST DOSKONAŁY - komedia brytyjskiego autora Simona Williamsa (Studio Buffo, Warszawa).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu NIKT NIE JEST DOSKONAŁY - komedia brytyjskiego autora Simona Williamsa (Studio Buffo, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem NIKT NIE JEST DOSKONAŁY - komedia brytyjskiego autora Simona Williamsa (Studio Buffo, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu NIKT NIE JEST DOSKONAŁY - komedia brytyjskiego autora Simona Williamsa (Studio Buffo, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Jak to jest być człowiekiem?
Jak to jest być człowiekiem? Warszawa

Spektakl Grażyny Kani "Pornography" pokazuje, jak łamiąc bariery swojego osobistego świata, chcemy na nowo poczuć, jak to jest być człowiekiem.

Krystyna Janda prosi widzów o pomoc [WIDEO]
Krystyna Janda prosi widzów o pomoc [WIDEO]

Sympatycy teatru Krystyny Jandy mogą dołożyć się do zakupu nowych foteli na widowni.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!