Spektakle, przedstawienia
nosfertau2ae48aacdafa50364de9d1f1f715d4cf.jpg

Nosferatu Autor sztuki: na podstawie powieści Brama Stokera "Dracula" | Dracula

Ocena:

Opis spektaklu

Powieść Dracula Brama Stokera poprzez co najmniej kilkanaście ekranizacji i niezliczone nawiązania weszła do kanonu kultury popularnej. Jednak motyw wampira pojawiał się w podaniach ludowych, literaturze pięknej i naukowej na długo przed Stokerem. Wywoływanie przerażenia w odbiorcach nie wyczerpuje sensu wapmiryzmu.

W figurze wampira - Nosferatu - zawsze poszukiwano metafory współczesności. Widziano w niej materializację ciemnych mocy, kryjących się za fasadą pruderii epoki wiktoriańskiej - wyraźnie ukazywała, że to, co wywołuje strach, może być zarazem fascynujące.

Grzegorz Jarzyna sięga po tekst Stokera, by pokazać, w jaki sposób jednostkowe lęki i obsesje materializują się w życiu społecznym; tworzy teatralną opowieść o wpisanej w ludzką naturę potrzebie transgresji, próbie przekroczenia granic materialnych, społecznych i symbolicznych, wyzwoleniu z cielesności.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Nosferatu (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Nosferatu.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Nosferatu (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Nosferatu (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Nosferatu (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Nosferatu (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Koniec świata z kabaretem
Koniec świata z kabaretem Warszawa

Nie chcemy siać paniki, ale dziwnych zdarzeń jest coraz więcej: wulkany wybuchają, samoloty spadają, ludzie nie wytrzymują presji i uprawiają jogging.

Joanna Liszowska wraca na deski Teatru 6. piętro
Joanna Liszowska wraca na deski Teatru 6. piętro Warszawa

Już w nowym sezonie, od 23 września będzie można ją znów oglądać w spektaklu Fredro Dla Dorosłych - Mężów i Żon, w roli uwodzicielskiej i przewrotnej służącej Justysi.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!