Spektakle, przedstawienia
ojciec74c338cb8c55169d111312b582f09a6a.jpg

Ojciec Bóg Autor sztuki: Katarzyna Wasilewska, Jacek Wasilewski

Ocena:

Opis spektaklu

Po pierwszych sukcesach sztuki w Warszawie i Krakowie, znakomitych recenzjach i entuzjastycznym przyjęciu publiczności, „Ojciec Bóg” zawita na deski Teatru Polonia. Zdaniem krytyków to monodram, który zmienia polski teatr.

“Ojciec Bóg” to ironiczna, przezabawna sztuka o ojcowskiej miłości. Jest częścią kultowego już projektu artystycznego, który rozgrywa się jednocześnie na deskach teatru i na Facebooku, gdzie śledzi go już 12’000 osób. Rewelacyjny, wzruszający tekst mówi o rzadko podejmowanym przez twórców temacie: relacjach między ojcem a synem. W roli tytułowej występuje Marcin Perchuć. Muzykę do sztuki skomponował Wojciech Waglewski.

O CZYM OPOWIADA SZTUKA

Spektakl opowiada o tym, co dzieje się z mężczyzną, gdy rodzi mu się dziecko. Pokazuje relacje ojca z synem: kształtowanie się roli ojca, zaangażowanie w opiekę nad synem i wychowanie, reakcję na młodzieńczy bunt, uniezależnianie się syna i moment, gdy ojciec uświadamia sobie, że syn może go przerosnąć. Fascynujące jest oglądanie relacji rodzinnych z punktu widzenia ojca.

Pomysł na sztukę polega na pokazaniu tych uniwersalnych rozterek na przykładzie niecodziennych bohaterów: Boga i jego Syna. Atrybuty boskie i ponadczasowe biblijne historie autorzy sztuki zestawili z problemami wynikającymi z konfliktu pokoleń, typowymi dla dzisiejszych mężczyzn. Wątki znane ze Starego i Nowego Testamentu zderzają się ze zjawiskami współczesnej cywilizacji.

Z FACEBOOKA NA DESKI TEATRU

Projekt wystartował w czerwcu 2010 r. na Facebooku. To właśnie internauci byli pierwszą widownią sztuki. Także teraz widz może wejść w dialog z tytułowym bohaterem i twórcami sztuki zarówno przed jak i po spektaklu. Premiera monodramu odbyła się w styczniu 2011 r. Spośród wielu pozytywnych recenzji prasowych można przytoczyć chociażby zamieszczoną na łamach Gazety Wyborczej opinię, iż „Ojciec Bóg” zmienia polski teatr*. Z kolei Mariusz Ziomecki, po obejrzeniu sztuki napisał m.in.: „…jestem zdumiony, że to zdarzyło sie nie w NY, nie w San Fran, tylko nad Wisłą!”.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Ojciec Bóg (Teatr Polonia, Warszawa).

Twórcy spektaklu

Obsada spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Ojciec Bóg.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Ojciec Bóg (Teatr Polonia, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Ojciec Bóg (Teatr Polonia, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Ojciec Bóg (Teatr Polonia, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Ojciec Bóg (Teatr Polonia, Warszawa).
Premiery teatralne
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Warsztaty w Teatrze Imka - aktorstwo dla każdego
Warsztaty w Teatrze Imka - aktorstwo dla każdego Warszawa

Od listopada w Teatrze IMKA organizowane będą ciekawe i bardzo profesjonalne warsztaty teatralne prowadzone przez Oskara Hamerskiego.

W teatrze straszy
W teatrze straszy Warszawa

„Kobieta w czerni" w Fabryce Trzciny jest niewątpliwie genialnym teatralnym dreszczowcem, który według mnie jest lepszy od niejednego filmowego hitu.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!