Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Współczesna historia o nietolerancji i nienawiści. Akcja dzieje się w Łodzi, w której mieszkali dziadkowie autora sztuki, założyciela Teatru Żydowskiego w Nowym Jorku, Tuvii Tenenboma. W przeddzień ślubu Marii i Józefa do Łodzi przyjeżdża amerykański mormon, którego misją jest… ochrzczenie dusz zmarłych Żydów. W przedślubny nastrój wdzierają się oskarżenia o żydostwo i antysemityzm.

Doskonale napisana sztuka Tenenboma, który żonglując stereotypami raz po raz wywraca nasze myślenie o bohaterach i ich zachowaniach, stawia ważna pytania o poszanowanie inności, potrzebę tolerancji, granice ludzkiej godności.

Znakomity dramat o ukrywaniu prawdy, narastającym zakłamaniu, wzajemnych oskarżeniach i osobistym katharsis.

Teatr Na Woli produkuje sztukę „Ostatni Żyd w Europie” zabierając głos w dyskusji o antysemityzmie i ksenofobii w związku z 40. rocznicą „Marca 1968”.

Tuvia Tenenbom we wstępie do sztuki napisał: „Pamięci pochodzących z wielu polskich miast członków mojej rodziny, którzy zginęli zamordowani przez nazistów. Oby antysemickie uczucia starego i nowego typu również zginęły i oby pewnego dnia zniknął problem „samonienawiści”.

„Ostatni Żyd w Europie” został wybrany jako jedyny dramat reprezentujący Stany Zjednoczone Ameryki na prestiżowym Mülheim Stücke Festival w Niemczech.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Ostatni Żyd w Europie (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Ostatni Żyd w Europie.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Ostatni Żyd w Europie (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Ostatni Żyd w Europie (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Ostatni Żyd w Europie (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Ostatni Żyd w Europie (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Kariera czeka za drzwiami - rozmowa z  Eduardo Guerrero, tancerzem flamenco
Kariera czeka za drzwiami - rozmowa z Eduardo Guerrero, tancerzem flamenco

6-letni chłopiec codziennie czeka na kuzynkę przed szkołą tańca. Któregoś dnia, zaintrygowany, wchodzi do środka i... rozpoczyna się wielka kariera Eduardo Guerrero - tancerza flamenco, choreografa i reżysera. Przeczytaj nasz wywiad z artystą!

"Obrócona w pył" na Olimpiadzie Teatralnej 2016 [FOTO]
"Obrócona w pył" na Olimpiadzie Teatralnej 2016 [FOTO]

Wizja senna młodej kobiety marzącej o wolnej Polsce. Zobacz zdjęcia!

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!