Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Pewna  rodzinka – zapracowani rodzice  oraz dwójka ich dzieci – Marcelina - bardzo energiczna 11-latka oraz 9-letni Leon, zwany pieszczotliwie „Uczonym Leonkiem” –  wyrwali się z miasta na weekend. Zamierzają wypocząć, a przy okazji uczcić jedenaste urodziny Marceliny.

Niestety na drodze pod koła ich auta nieomal wpada jegomość z kuferkiem w ręku. Dzieci rozpoznają w nim Pana Tenorka (Jacek Wójcicki) – znanego z programów telewizyjnych wykonawcę dziecięcych przebojów.

Okazuje się, że Pan Tenorek, podążając za duchem czasów i za groszem... wziął się za biznes – został, mianowicie, hodowcą baloników. Hoduje je wedle nakazów współczesnej bezstresowej pedagogiki. Skutek tego jest mizerny, bowiem jeden z baloników – Błękitny – wybrał się na gigant, czyli zwyczajnie dał nogę ze stada. A Pan Tenorek właśnie  go goni, taszcząc swój zespół muzyczny w kuferku.

Pan Tenorek prosi rodzinkę o pomoc i…

„Pan Tenorek i Błękitny Balonik” to widowisko muzyczne z wykorzystaniem najpopularniejszych piosenek w  wykonaniu Jacka Wójcickiego z cyklu programów telewizyjnych  dla dzieci „Budzik”: „Pan Tenorek”, „Urodzinki Marcelinki”, „Bałagan jak huragan”, „O rety kotlety-klaun”, „Dinozaur Pimpuś”, „Mój błękitny balonik”, „Papuga Gaduła” „Oj, dana, dana” , „Tamburynie graj”.

Te przeboje podyktowały nieco surrealistyczny przebieg akcji, w którym jednak postawy i charaktery bohaterów są jak najbardziej realistyczne.

Sceny mają charakter kabaretowych skeczy, w których zarówno dziecko, jak dorosły widz, znajdzie dla siebie powód do śmiechu, ale także wzruszenia.

Przesłaniem spektaklu jest apel  o okazywanie dobrych uczuć i nie szczędzenie sobie  czułych słów, szczególnie w rodzinie.

Spektakl dla dzieci od 4. roku życia.

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w teatrze spektakl Pan Tenorek i Błękitny Balonik (Teatr Kamienica, Warszawa). Sprawdź seanse.
  • Teatr Kamienica, Al. Solidarności 93, Warszawa
    poniedziałek, 21 stycznia: 10:00, 12:00 (SCENA ORLA)
    niedziela, 3 marca: 12:00 (SCENA ORLA)
    poniedziałek, 4 marca: 10:30 (SCENA ORLA)

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Pan Tenorek i Błękitny Balonik.

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Pan Tenorek i Błękitny Balonik (Teatr Kamienica, Warszawa).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Pan Tenorek i Błękitny Balonik (Teatr Kamienica, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Pan Tenorek i Błękitny Balonik (Teatr Kamienica, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Pan Tenorek i Błękitny Balonik (Teatr Kamienica, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Jubileusz Krystyny Jandy
Jubileusz Krystyny Jandy

Każde pojawienie się Krystyna Jandy w filmie lub na scenie jest wydarzeniem. Jednak taka okazja jak zbliżająca się premiera spektaklu „Rosyjskie konfitury” nie zdarza się często.

Trzy nowe projekty muzyczne Sakowicza w tym roku?
Trzy nowe projekty muzyczne Sakowicza w tym roku?

Już niebawem, a w zasadzie po wakacjach będziemy mogli obejrzeć i wysłuchać trzy niezwykłe projekty muzyczne reżyserowane przez Grzegorza Sakowicza.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!