Spektakle, przedstawienia
pojedynek1cdbf3c6e28bde58bd333af190968cc1.jpg

Pojedynek - Zabawa w detektywa Autor sztuki: Anthony Shaffer

Ocena:

Opis spektaklu

Pisarz Andrew Wyke zaprasza do swojego domu aktora, Milo Tindla. Przyjacielskie z pozoru spotkanie zmienia się w makabryczną grę, którą panowie toczą między sobą. Ponieważ ta gra nie ma reguł, wszystko jest możliwe. Widz i policja prowadząca śledztwo wpadają w sieć pułapek, zastawionych przez parę wyrafinowanych graczy.

Jan Peszek pojawia się w roli kabotyńskiego literata – milionera zdradzanego przez młodą żonę - a Błażej Peszek kreuje postać Jej kochanka, wpadający w pułapkę zastawioną przez zazdrosnego pisarza poczytnych kryminałów.

"Kontra" to świetnie napisany tekst, w którym śmiech przeplata się z grozą, od początku napięcie narasta, atmosfera jest gęsta i toczy się tajemniczy pojedynek na słowa i emocje, a my do samego końca nie wiemy, co było blefem ze strony bohaterów, a co faktami, które ten pojedynek wywołały.

Dwaj znakomici aktorzy świetnie tę atmosferę budują, sprawiając, że trudno spuścić ich z oka, a ich wzajemna relacja tworzy niezwykłą aurę. Tekst zaś pozwala na zaprezentowanie zarówno wielkiego talentu, jak i dopracowanego warsztatu aktorskiego.

Spektakl jest nową adaptacją sztuki Anthonego Shaffera („Detektyw”) z 1971 roku. Tekst ten był dwukrotnie ekranizowany - w 1972 roku przez Josepha L. Mankiewicza, z Laurencem Olivierem i Michaelem Cainem w rolach głównych (obsypana Oscarami), i w 2006 roku w adaptacji Harolda Pintera, wyreżyserowanej przez Kennetha Branagha, z Judem Law i ponownie Michaelem Cainem (wersja znana jako „Pojedynek”).

 

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Pojedynek - Zabawa w detektywa (Teatr Polonia, Warszawa).

Twórcy spektaklu

Błażej Peszek Błażej Peszek Reżyser
Mariusz Twardowski Mariusz Twardowski Scenografia

Obsada spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Pojedynek - Zabawa w detektywa.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Pojedynek - Zabawa w detektywa (Teatr Polonia, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Pojedynek - Zabawa w detektywa (Teatr Polonia, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Pojedynek - Zabawa w detektywa (Teatr Polonia, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Pojedynek - Zabawa w detektywa (Teatr Polonia, Warszawa).
  • Szkoda gadać. [0]
    Piotr
    2012-11-15 21:53:42
    Przepraszam, ale takiej kichy dawno nie widziałem. Aktorstwo pana Jana Peszka to jakaś karykatura, scenariusz....szkoda gadać. Stracona godzina /tyle to "dzieło" trwało i stracone 30 zl za wejściówkę.
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Międzynarodowy projekt ATLAS wystartuje już niebawem
Międzynarodowy projekt ATLAS wystartuje już niebawem Warszawa

Międzynarodowy Festiwal ATLAS proponuje zainteresowanym tydzień rozrywek, od spektakli teatralnych poczynając, a na koncertach kończąc.

Premiera "Ziemi obiecanej" we Wrocławiu i Łodzi
Premiera "Ziemi obiecanej" we Wrocławiu i Łodzi

Adaptacja rzadko inscenizowanej w teatrach powieści Władysława Reymonta, analizującej mechanizmy kapitalizmu i opisującej bezkompromisowość gry wolnorynkowej na przykładzie jej trzech zakładających fabrykę bohaterów z Łodzi,

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Konkurs Ziaja