Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Akcja toczy się za murami męskiego klasztoru. Zakonnicy coraz gorzej znoszą przymus dochowania celibatu, narasta w nich frustracja, zwątpienie, kłótliwość. Przeor zarządza demokratyczne głosowanie: czy jesteś za regularnymi wizytami w klasztorze osób, które Pismo nazywa niewiastami? „Siostry przytulani" to nawiązanie do głośnej książki „Pantaleon i wizytantki" Maria Vargasa Llosy. W dramacie słychać też echa wydarzeń z klasztoru w Kazimierzu, który wbrew nakazom hierarchów okupowały byłe siostry zakonne, ekskomunikowane przez Kościół. Jednak głównym tematem sztuki jest hierarchia, jej wpływ i manipulacje względem odizolowanej od świata grupy.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Siostry Przytulanki (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Siostry Przytulanki.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Siostry Przytulanki (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Siostry Przytulanki (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Siostry Przytulanki (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Siostry Przytulanki (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Dziwaczki - spektakl
Natasza Sołtanowicz o polskich "Dziwaczkach" w Awinionie [WYWIAD]

Jak stworzyć niezależną grupę teatralną i wyjechać z autorskim spektaklem na największy festiwal teatralny na świecie? One tego dokonały!

Deadline - spektakl
"Deadline" - tragikomedia korporacyjna w Teatrze WARSawy Warszawa

Premiera spektaklu już 12 marca 2019.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.